×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Japānā izdots rīkojums notriekt Ziemeļkorejas raķeti

Foto - AFPFoto - AFP

Japānas aizsardzības ministrs Satosi Morimoto izdeva rīkojumu notriekt Ziemeļkorejas raķeti, ja tā apdraud valsts teritoriju.

 

Gatavojoties Ziemeļkorejā plānotajam raķetes startam, Tokija izsludinājusi paaugstinātu kaujas gatavību bruņotajos spēkos un izvietojusi “zeme-gaiss” aizsardzības sistēmas, kā arī izvietojusi reģionā karakuģus “Aegis”. Kā teikts aizsardzības ministra izdotajā rīkojumā, Japānas armijai ir jānotriec Ziemeļkorejas raķete vai tās daļas, ja sagaidāms, ka tās varētu nokrist uz Japānas teritorijas, vēsta ziņu aģentūra “Jiji Press”.

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka laikā starp 10. un 22. decembri tā veiks atkārtotu satelīta palaišanu Zemes orbītā. Aprīlī veiktā raķetes “Unha-3” palaišana nolūkā nogādāt orbītā mākslīgo pavadoni bija neveiksmīga, taču tā izsauca gan ANO, gan ASV protestus, norādot, ka Phenjanas patiesais mērķis esot bijis veikt modificētas starpkontinentālās ballistiskās raķetes “Taepodong-2” izmēģinājumu. Ziemeļkoreja savukārt apgalvo, ka tā ir miermīlīga zinātniska misija ar mērķi nogādāt orbītā satelītu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+