×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Japānā ķīlnieku sagrābējs pieprasa premjera atkāpšanos

Foto - AFPFoto - AFP

Japānā kāds ar nazi bruņojies vīrietis ceturtdien bankā sagrābis par ķīlniekiem vairākus cilvēkus un pieprasa Japānas premjerministra Josihiko Nodas kabineta atkāpšanos, ziņo vietējie mediji un policija.

Ķīlnieku krīze sākusies ap plkst.14.20 (plkst.7.20 pēc Latvijas laika) vienā no bankas “Toyokawa Shinkin Bank” filiālēm Aiči prefektūrā, informēja policija, sīkāku informāciju nesniedzot. Sākotnēji mediji ziņoja, ka ķīlnieku sagrābējs ir aptuveni 30 vai 40 gadus vecs, bet tagad izplatījusies informācija, ka viņš varētu būt aptuveni 50 gadus vecs. Viņš pieprasījis pārtiku un ūdeni desmit dienām, kā arī megafonu, vēsta laikraksts “Asahi Shimbun”.

Vietējie mediji ziņo, ka par ķīlniekiem sagrābti četri bankas darbinieki un viena kliente. Sabiedriskā raidorganizācija NHK vēsta, ka par ievainotajiem ziņots netiek un ķīlnieku sagrābējs naudu nav pieprasījis. Mediji vēsta, ka viņš izteicis vēlmi runāt ar žurnālistiem un licis sagādāt viņam cigaretes un šķiltavas. Televīzijā demonstrēti kadri, kuros redzams, kā policists nogādā pie bankas sānu durvīm megafonu un plastmasas maisu. Pati ēka ir aplenkta un norobežota.

16. decembrī Japānā gaidāmas parlamenta vēlēšanas, kas Nodas pārstāvētajai Japānas Demokrātiskajai partijai nesola lielus panākumus, jo sabiedrībā valda uzskats, ka aizvadītajos trīs gados valdošie politiķi nav spējuši sevi pierādīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+