Mobilā versija
+15.5°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
25. marts, 2014
Drukāt

Japānā sākusies ķiršu ziedēšanas sezona (2)

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

A young girl runs across an intersection before a cherry blossom tree at a park in Tokyo on March 25, 2014. Spring officially arrived in Tokyo on March 25 when Japan's weather agency announced the start of the cherry blossom season. AFP PHOTO / Yoshikazu TSUNO

Otrdien Japānā sākās ķiršu ziedēšanas sezona, kas tiek uzskatīta par pavasara sākumu.

Japānas Meteoroloģiskais dienests ziņo, ka pirmie ziedi uzplaukuši pie Jasukuņi svētnīcas Tokijā.

Ķiršu ziedēšana ilgst aptuveni divas nedēļas, kuru laikā Tokijas parkos un uz ielām būs redzami baltie un sārtie ziedi.

“Ķiršu ziedēšana mums parāda, ka ir atnācis pavasaris,” paziņoja Japānas Meteoroloģiskais dienests.

Japāņu kultūrā skaistajiem un trauslajiem ziediem ir īpaša vieta. To īsais mūžs – tikai viena nedēļa – simbolizē dzīvības trauslumu.

Pēc aptuveni nedēļas ķiršu koki būs pilnā plaukumā. To pavēnī pulcēsies ģimenes un draugu kompānijas, kas rīkos piknikus vai ballītes.

Japānas rietumos ķiršu ziedēšana jau sākusies, taču ziemeļos tā varētu sākties tikai maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. SKAISTI!

  2. Anglijaa tie$i taapat zied kir$i .
    un arii magnolijas:))

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+