×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Japāna varētu nosūtīt karavīrus uz salām Austrumķīnas jūrā

Japānas aizsardzības ministrs Satoši Morimoto brīdinājis, ka Tokija varētu nosūtīt karavīrus uz strīdīgo salu ķēdi Austrumķīnas jūrā gadījumā, ja teritoriālais konflikts ar Ķīnu saasināsies.

Kā uzsvēra ministrs, Tokijas nostāja šajā jautājumā nav mainījusies. Morimoto arī uzsvēra, ka Japāna ir gatava pielietot spēku, lai aizsargātu Senkaku salas, uz kurām pretendē gan Japāna, gan Ķīna un Taivāna. Jūlija sākumā Ķīnas kuģi iegāja Japānas ūdeņos pie Senkaku salām. Lai izteiktu savu protestu, Japānas Ārlietu ministrija atsauca uz sarunām Ķīnas vēstnieku.

Tokijas un Pekinas starpā vairākkārt izraisījušās domstarpības par to, kurai no tām pieder neapdzīvotās, bet stratēģiski svarīgās salas Austrumķīnas jūrā starp Taivānu un Japānu. Spriedze abu valstu attiecībās jo īpaši pieauga pēc tam, kad strīdīgajā Senkaku salu robežapgabalā 2010. gada septembrī Ķīnas zvejas kuģis taranēja divus Japānas patruļkuģus. Tokija arī izraisījusi asu Pekinas kritiku, nākot klajā ar paziņojumu, ka tā gatavojas atpirkt privātā īpašumā esošās Senkaku salas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+