×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. maijs, 2013
Drukāt

Japānas aviokompānija ANA atsāk izmantot ”Dreamliner” lidmašīnas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Japānas aviokompānija ANA atsāk izmantot “Boeing” lidmašīnas “787 Dreamliner”, kas tehnisku problēmu dēļ netika izmantotas četrus mēnešus.

ANA, kas ir pasaulē lielākais lidmašīnu “787 Dreamliner” operators, paziņoja, ka viena no lidmašīnām svētdienas pēcpusdienā veiksmīgi izlidojusi no Saporo lidostas uz Tokiju.

Tas ir pirmais “787 Dreamliner” komerciālais lidojums kopš lidmašīnu izmantošana tika pārtraukta janvārī pēc diviem atsevišķiem incidentiem Japānas lidsabiedrībai piederošajās lidmašīnās, kurām pārkarsa litija-jonu akumulatori.

Pagājušā nedēļā ANA paziņoja, ka lidojumus paredzēts atsākt ātrāk par plānoto 1.jūniju.

Jau vēstīts, ka “Boeing” ražotajām lidmašīnām “787 Dreamliner” gada sākumā tika konstatēti vairāki defekti, liekot ASV Federālajai civilās aviācijas pārvaldei (FAA) izziņot trauksmi, kuras dēļ pārtraukti lidojumi ar visām pasaulē līdz šim piegādātajām 50 “Dreamliner” lidmašīnām.

Aviācijas regulatori iepriekš paziņoja, ka neizsludinās atļauju veikt lidojumus ar “Dreamliner” lidmašīnām, kamēr netiks atrisinātas problēmas ar to akumulatoru sistēmu.

Pēc vairākus mēnešus ilgušas izmeklēšanas FAA aprīļa beigās oficiāli apstiprināja “Boeing” piedāvāto risinājumu “787 Dreamliner” lidmašīnu akumulatoru problēmām.

Pirmdien lidojumus ar “787 Dreamliner” jau atsāka ASV aviokompānija “United Airlines”.

ANA izmanto aptuveni trešo daļu no “Boeing” piegādātajām 50 “Dreamliner” lidmašīnām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+