Kultūra
Māksla

Japānas gars dekoratīvi lietišķās mākslas izstādē 16

Publicitātes foto

No 2016. gada 13. janvāra līdz 7. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs apskatāma Japānas mūsdienu dekoratīvi lietišķās mākslas izstāde, LA.lv uzzināja muzejā.

Radošās izpausmes realizācijai māksliniekiem nepieciešama stabila kultūrvēsturiska bāze un iedvesmas avots. Vieni autori izmanto Japānas vēstures un kultūras tradīcijas, citi asimilē Eiropas un Amerikas mākslas stilus un virzienus, piemēram, Art Deco vai konstruktīvismu. Daži, piedāvājot oriģinālu risinājumu, izstrādā ikdienā izmantojamus funkcionālus objektus, toties avangarda piekritēji meklē veidu, kā jaunās koncepcijas izteikt konkrētās formās, un vēl ir grupa mākslinieku, kas pēta priekšmetu vieliskumu un materialitātes īpašības.

Šobrīd vietējā amatniecība attīstās arvien plašāk un sazarojas, kā rezultātā ir visnotaļ sarežģīti definēt nozares raksturīgās īpašības vai kopējās pazīmes. Lai Japānas laikmetīgās dekoratīvi lietišķās mākslas izstādes apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties plašajā darbu klāstā, ekspozīcija ir strukturēta, balstoties uz vairākiem faktoriem: izmantotā materiāla, vēsturiskā laika perioda vai autora piederības kādai mākslinieku kopai.

Izstādi papildina plaša pasākumu programma, kas ietver lekcijas, tikšanās ar māksliniekiem, sarunas ar speciālistiem, radošās darbnīcas un citus izglītojošus sarīkojumus.

Izstādi atbalsta Japānas vēstniecība Latvijā un Japānas Fonds.

LA.lv