×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Japānas nozīmīgākajā tūrisma žurnālā Rīgu un Latviju nodēvē par Baltijas pērli

Foto: LETAFoto: LETA

Japāņu biznesa žurnāliste Koko Šinoda Rīgu un Latviju ikmēneša žurnālā “Leisure Industry” nodēvējusi par Baltijas pērli, vēsta Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Briede.

Bagātīgi ilustrētajā četru lappušu garajā rakstā japāņu žurnāliste uzsver, ka mūsu tauta kopusi savu identitāti kopš seniem laikiem. Pateicoties dziedāšanas un dejošanas priekam, kultūrai kopumā, savu identitāti esam saglabājuši arī līdz mūsdienām.

Koko Šinoda apmeklēja Latviju oktobrī, būdama viena no Japānas mediju pārstāvjiem, kuru vizīti organizēja TAVA sadarbībā ar reģionālajām tūrisma asociācijām.

Biezais, glancētais mēneša žurnāls “Leisure Industry”, kurā Koko Šinoda publicējusi Latvijai veltīto rakstu, iznāk jau 40 gadu un ir paredzēts biznesa auditorijai. Žurnāla tirāža ir 30 tūkstoši eksemplāru, un viens tā eksemplārs maksā 45 eiro, kas arī Japānā ir augsta cena. Turklāt tas ir vienīgais atpūtas (tūrisma) izdevums, kuru savā krātuvē glabā Japānas Nacionālā bibliotēka, piebilst Briede.

Rakstā sniegts ieskats Latvijas pagātnē, izceļot vairākus nesenās vēstures faktus – Baltijas ceļu, Latvijas iestāšanos ES un NATO. Aplūkotas arī mūsu tautsaimniecības galvenās nozares un izdarīts secinājums, ka mūsu valsts sekmīgi pārvarējusi neseno dziļo ekonomisko krīzi.

Visplašākā raksta daļa veltīta Latvijai kā pievilcīgam tūrisma galamērķim. Koko Šinoda uzsver, ka mēs joprojām godājam pagātnes kultūras mantojumu, amatniecības prasmes un senču tradīcijas to dažādajās izpausmēs. Izteikti komplimenti Rīgai, kur pavisam netālu no viduslaiku apbūves slienas staļinisma laikmetā celtā Zinātņu akadēmijas ēka, pilsētas centrs slīgst zaļumos, acis priecē jūgendstila ēkas un plaši pieejams ir bezvadu internets.

Uzturēdamās Latvijā, japāņu žurnāliste īpaši interesējās par arhitektūru, tostarp par 18. un 19. gadsimtā celtajām koka ēkām, kas pie mums ir saglabājušās. Rakstā autore pauž apbrīnu, ka esam tās nosargājuši un turpinām sargāt. Tāpat žurnāliste, pragmatiski vērtējot Gaismas pils ekspluatācijas izmaksas un uzdodot jautājumu, vai varam to atļauties, tomēr pozitīvi novērtējusi ēkas arhitektonisko kvalitāti un faktu, ka tā nav tikai grāmatu krātuve, bet kļuvusi par kultūras centru.

Raksta daļā, kas veltīta Latvijai no potenciālu ceļotāju viedokļa, pieminēta ne tikai mūsu skaistā balto smilšu pludmale un citas dabas vērtības, bet it īpaši – Latvijas iepazīšanās braucienā sastaptie cilvēki, kas ir izcili meistari dažādās jomās. Publikācijā spilgti un vitāli atspoguļota ciemošanās, piemēram, dzintara apstrādes darbnīcā, pie rokdarbniecēm un grozu pinējiem, kā arī tikšanās ar Suitu sievām.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure norāda, ka darbs ar japāņu žurnālistiem aizvien ir auglīgs – šogad jau izdotas trīs grāmatas par mūsu daiļamatniecības tradīcijām, kas varētu saistīt daudzus japāņus.

Pēdējos gados japāņu žurnālistu vizītes, ko TAVA rīko kopīgiem spēkiem ar savu mārketinga partneri Japānā – aģentūru “Foresight Marketing” kļuvušas regulāras.

Statistika liecina, ka šā gada deviņos mēnešos krasu pieaugumu par 62 % piedzīvojis viesnīcās un citās tūrisma mītnēs nakšņojušo Japānas tūristu skaits, to bijis vairāk nekā 12 000. Nakšņojumu skaits palielinājās par 52%, un bija gandrīz 20 tūkstoši nakšu, informē Briede.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+