×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

“Japāņu Bēthovens” atzīstas plaģiātismā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kurls komponists, kurš iesaukts par japāņu Bēthovenu, atzinies cita autora skaņdarbu uzdošanā par savējiem.

Mamoru Samuragocji kļuva slavens 90. gadu vidū. Viņa pazīstamākais darbs ir Hirosimas 1. simfonija, kas veltīta 1945. gada atombumbas sprādzienā bojāgājušajiem.

Taču tagad 50 gadus vecais komponists atzinies, ka paša sacerētu mūziku neesot izdevis kopš 1996. gada. Viņa darbu īstā autora vārds netika nosaukts.

Māte iemācīja Samuragocji spēlēt klavieres četru gadu vecumā. Kad viņam apritēja desmit gadi, viņš sāka spēlēt Bēthovena un Baha skaņdarbus. Pirmos panākumus viņš sasniedza, sacerot mūziku datorspēlēm “Resident Evil” un “Onimusha”.

Samuragocji pilnībā zaudēja dzirdi 35 gadu vecumā, taču turpināja komponēt, paļaujoties uz savu absolūto dzirdi.

Hirosimas 1.simfonija 2003. gadā kļuva par akadēmiskās mūzikas hitu. Japānā vien tika pārdoti vairāk nekā 100 000 ieraksta eksemplāru.

Mūziķis “ļoti atvainojas, ka nodevis fanus un licis vilties citiem”, sacīja viņa advokāts. “Viņš zina, ka izdarītajam nav attaisnojuma. Viņš cieš no emocionāla stresa un nav spējīgs adekvāti izpaust savas domas,” turpina Samuragocji juridiskais pārstāvis.

Viņš esot nolīdzis otru komponistu 1996. gadā, kad viņam pirmoreiz vajadzēja sarakstīt mūziku filmai. “Viņam vajadzēja padarīt vairāk nekā pusi darba, jo ar manu dzirdi kļuva vēl sliktāk,” Samuragucji sacīto atreferē Japānas televīzijas kanāls NHK.

Skandālā ierauts arī japāņu daiļslidotājs Daisuke Takahasji, kurš izpildīs programmu Samuragocji vijoļsonātes, ko arī sacerējis otrs autors, pavadījumā.

Komponista ierakstu kompānija “Nippon Columbia” esot “šokēta un nikna” par atzīšanos. “Viņš mūs pārliecināja, ka pats sacerējis savus skaņdarbus,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+