×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Japāņu filmu festivāls

Sadarbojoties Japānas vēstniecībai un Japānas fondam, no 9. līdz 12. maijam kinoteātrī “Splendid Palace” risināsies japāņu filmu festivāls, kā pirmsākumi meklējami 2002. gadā un kas šogad uz Latviju atvedis astoņas filmas.

 

Programmas vecākā filma “Miglas sieviete” uzņemta 1936. gadā, un to izdarījis Japānas pirmās skaņu filmas autors Heinosuke Gošjo. Klasikas sadaļā ir arī Gošjo drāma “Idzu jaunavas” (1945) un Kannās izrādītā filma “Leģenda par princi Gendži” (1951), kuras galvenais varonis ir pievilcīgs brunču mednieks.

Drāma “Kāpēc ne?” tapusi 1981. gadā un saņēmusi vairākas balvas, turklāt Latvijas kino cienītājiem pazīstams ir Kaori Momoi vārds – viņa nospēlēja arī vienu no galvenajām lomām Māra Martinsona “Amaya”.

Kannu “Zelta palmas zaram” nominētais “Savedējs” (1987) izseko japāņu nacionālista Muraokas gaitām, un tās režisors Sjohejs Imamura, nekautrēdamies no modernās Japānas kritikas, savā virzienā saņēmis ne mazums pārmetumu. Arī drāma “Mīlestības vēstules” (1985) saņēmusi ne vienu vien balvu, un tās centrā – žurnāliste, kuru pamet vīrs. “Kišivadas sliktie puiši” seko diviem vidusskolniekiem, kurus atveido Japānā populārie komiķi Hirojuki Jabe un Takaši Okamura, un šī filma uzņemta 1996. gadā.

Savukārt 21. gadsimta tapušo kino pārstāv Karlovi Varu kinofestivāla konkursā iekļautā drāma “Prom no šīs pasaules” (2004), kurā piedalījies arī ekscentriskais skotu aktieris Pīters Malens.

Ieeja uz filmām ir bez maksas – ieejas kartes no 3. maija var izņemt kinoteātra kasēs. Vairāk informācijas: www.lv.emb-japan.go.jp.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+