×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Japāņu firma prezentē pirmos “taustāmos” 3D attēlus

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

A journalist tries to use the new device using 3D-heptics technology which gives users tectale and kinethetic feeling virtually at a press preview in Tsukuba, suburban Tokyo on September 1, 2014. Japan's high-tech venture Miraisens unveiled a 3D technology that promises users to enjoy "bodily sensation" through reaction feelings of touching, pushing and pulling virtual objects. The new technology "fools human brains" by creating illusions with different patters of vibration from a small device on a fingertip and 3D images. AFP PHOTO / Yoshikazu TSUNO

Pirmdien Japānā prezentēti pirmie “taustāmie” 3D attēli, ko skatītāji var pievilkt tuvāk un pagrūst projām.

Kompānija “Miraisens” norāda, ka jauno tehnoloģiju varētu izmantot videospēļu veidošanā.

“Tauste ir nozīmīga cilvēku komunikācijas sastāvdaļa, taču virtuālajā realitātē tā līdz šim nebija iespējama,” preses konferencē uzsvēra kompānijas vadītājs Nacuo Koda. “Šī tehnoloģija sniedz sajūtu, ka var pieskarties objektiem 3D pasaulē.”

Redzamo attēlu papildina vibrācijas no nelielas ierīces, kas uzliekama uz pirksta gala. Tiek apmānīti jutekļi, liekot tiem noticēt, ka 3D attēli ir aptaustāmi.

Jaunā tehnoloģija tiks piedāvāta uzņēmumiem, kas darbojas elektroierīču ražošanas un pakalpojumu industrijā.

“Miraisens” uzskata, ka tai rodami vairāki pielietošanas veidi. To varētu integrēt videospēlēs, kā arī savienot ar 3D printeri, lai pat mazs bērns ar rokām varētu izveidot, piemēram, dinozaura figūru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+