×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Japāņu mākslinieks izrok Rīgu (1)

Foto: FlickrFoto: Flickr

Nišī Masaaki darbs "Raža"

Rīgā, Esplanādē vairākas dienas noris izrakumi, kuru izcelsme ir saistīta ar Japānas mākslinieka Nišī Masaki (1946) un latviešu jauno mākslinieku Andra Maračkovska un Ernesta Šteinboka darbību, portālam LA.lv pavēstīja mākslinieks Aigars Bikše.

Šādi tiek veidota interaktīva instalācija, atklājot zemes slāņus un priekšmetu paliekas, kuras nogulējušas zemē un kurās var izlasīt Rīgas pilsētas vēstures stāstus. Jāpiezīmē, japāņu māksliniekam šis ir ierasts un būtisks mākslinieciskās izpausmes veids, nevis ekstravaganta ārzemniekiem pietaupīta atrakcija. Iespējams, tas saistīts ar Nišī Masaki dzimšanas vietu – Hirosimu…

Šonedēļ no 3. līdz 6. septembrim mākslinieki veidos komunikāciju ar sabiedrību, izraktajā bedrē atverot pazemes stāstu skolu – bedrē tiks aicināti skolnieki, vēstures studenti un vēsturnieki.

Baltās nakts ietvaros 6. septembrī meistardarbnīca noslēgsies, pusnaktī bedri aizberot.

Nišī piedalījies tādās starptautiskās izstādēs kā Echigo Tsumari triennāle (Japāna), viņa darbi atrodas daudzās pasaules valstīs kā Francijā, ASV, Indijā u.c.

Nišī savā radošajā praksē izmanto plašu klāstu netradicionālu metožu, lai tīri praktiskā veidā noskaidrotu mijiedarbību starp dažādiem mākslīgi radītiem objektiem un dabu. Viena no Nišī tehnikām ir apglabāt priekšmetus līdz pat vairākiem gadiem, tā piešķirot virsmai jaunu faktūru.

Viens no notikuma organizatoriem Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše saka: “Nišī ir Japānas mūsdienu mākslas klasika, un meistardarbnīcā radītā instalācija Rīgā ir notikums Latvijas mākslas dzīvē.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdzīgi Andra Brežes darbiem, labi! Armīns

Draugiem Facebook Twitter Google+