×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Japānu satricina zemestrīce; piekrasti sasniedz cunami

Foto - AFPFoto - AFP

Japānu piektdien satricinājusi 7,3 balles spēcīga zemestrīce, kas izraisījusi vienu metru augstu cunami.

Pazemes grūdieni Japānas galvaspilsētā Tokijā jo īpaši bijuši jūtami ēkās. Zemestrīcei sekojuši 6,2, kā arī 5,5 un 4,7 balles stipri pēcgrūdieni.

Pērnajā katastrofā smagi cietušo Išinomaki pilsētu Mijagi prefektūrā jau sasnieguši cunami viļņi, taču ziņas par iespējamiem upuriem vai vērā ņemamiem postījumiem vēl nav saņemtas. Vismaz vienas Mijagi prefektūrā esošas pilsētas iedzīvotājiem ieteikts evakuēties. Japānas Meteoroloģijas aģentūra izplatījusi cunami brīdinājumu, kas ir par pakāpi zemāks nekā cunami trauksme. Brīdinājums spēkā Ivates, Fukušimas, Aomori un Ibraki prefektūrās.

Tikmēr ASV atbildīgie dienesti jau paziņojuši, ka pēc šīs zemestrīces cunami trauksme Klusajā okeānā nav izsludināta. Pazemes grūdienu epicentrs atradies 459 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Tokijas 36 kilometru dziļumā, liecina ASV Ģeoloģijas dienesta (USGS) sniegtie dati. Kā liecina sākotnējā informācija, piektdienas zemestrīces epicentrs atradies netālu no 2011. gada 11. marta postošo pazemes grūdienu epicentra.

Pērn spēcīgā zemestrīce izraisīja katastrofālu cunami, kas brāzās pāri valsts ziemeļaustrumu piekrastei, nodarot milzīgus postījumus. Tikmēr spēkstaciju apsaimniekotājs “Tokyo Electric Power” jau pavēstījis, ka šobrīd nav informācijas par to, ka zemestrīce būtu nodarījusi jaunus postījumus pērn avarējušajā Fukušimas atomelektrostacijā. Uz laiku pārtraukta dzelzceļa kustība valsts austrumu daļā, bet Naritas lidosta pēc īsa pārtraukuma atsākusi darbu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+