×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Japāņu zēns atgūs cunami aizskalotu futbola bumbu

futbola_bumba_cunami

16 gadus vecs japāņu skolēns atgūs futbola bumbu, ko cunami vilnis aiznesa līdz pat Aļaskas krastiem. Pagājušā gada martā Misaki Murakami ģimene cunami viļņos zaudēja Rikudzentakatas pilsētā esošo māju ar visu iedzīvi.

Taču kāds acīgs vīrietis pamanīja bumbu Aļaskas līča pludmalē un atpazina tās īpašnieku pēc bijušo skolasbiedru uzrakstītajiem laimes vēlējumiem.

“Esmu ļoti pateicīgs, jo līdz šim neesmu atradis nevienu pazaudēto lietu,” pusaudzis svētdien teica intervijā amerikāņu televīzijas kanālam TBS.

Japānas mediji kā bumbas atradēju identificējuši 51 gadu veco Devidu Baksteru. Viņš pamanījis bumbu Midltonas salas pludmalē, ziņo ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija.

“Uz futbola bumbas atrodams skolas nosaukums, un viņa [japāņu izcelsmes] sieva varēja pārtulkot uzrakstīto,” sacīja administrācija. “Šis ir viens no pirmajiem gadījumiem pēc 2011.gada marta cunami, kad no Japānas aizskalotu lietu var identificēt un nogādāt īpašniekam.”

Japānas mediji ziņo, ka Baksters agrāk atradis arī volejbola bumbu ar uzrakstu japāņu valodā. Mediji iesaistījās tās īpašnieka meklēšanā un pirmdienas pēcpusdienā noskaidroja, ka tā pieder 19 gadus vecajai Siori Sato, kura agrāk dzīvoja cunami skartajā Ivatē. Viņa sacīja, ka ir “pateicīga” par pazudušās bumbas atrašanu.

Pagājušogad ASV Krasta apsardze nogremdēja 65 metrus garo avārijas stāvoklī esošo japāņu zvejas traleri, ko cunami bija aizskalojis līdz Ziemeļamerikas krastiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+