×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Jāpiesakās eksāmeniem

Personām, kas ieguvušas vidējo izglītību, nekārtojot centralizētos eksāmenus, bet tagad vēlas tos nokārtot, jāpiesakās eksāmenu kārtošanai augstskolās. Valsts izglītības satura centrs informē, ka eksāmenus var kārtot Latvijas Universitātē (LU), Daugavpils Universitātē, Liepājas Universitātē, kā arī Vidzemes Augstskolā. 


Ņemot vērā, ka notikušas būtiskas izmaiņas valsts pārbaudes darbu norises laikos un angļu valodas centralizētais eksāmens tiks kārtots jau martā, centralizētā angļu valodas eksāmena kārtošanai augstskolās var pieteikties līdz 18. februārim, bet pārējo centralizēto eksāmenu kārtošanai – ne vēlāk kā sešas nedēļas pirms katra konkrētā eksāmena norises dienas. Norises laikus var uzzināt centra mājaslapā www.visc.gov.lv.

Eksāmenu norise augstskolās tiek organizēta vienlaikus ar eksāmenu norisi skolās pēc vienotas pārbaudījumu norises kārtības. Centralizēto eksāmenu kārtošana augstskolās ir maksas pakalpojums pēc attiecīgās augstskolas noteikta cenrāža. Sīkāka informācija pieejama attiecīgās augstskolas pirmsstudiju centros vai mājaslapās. Piemēram, LU mājaslapa vēsta, ka par viena eksāmena kārtošanu jāmaksā no sešiem līdz desmit latiem atkarībā no mācību priekšmeta.

Centralizētos eksāmenus var kārtot arī tie, kuri savulaik jau tos nokārtojuši, taču cer atkārtotā eksāmenā uzlabot vērtējumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+