Latvijā
Izglītība

Jāpiesakās “FIZMIX Eksperimentam”0

Vēl tikai līdz 29. martam 8. un 9. klašu skolēni aicināti pieteikties “Latvenergo” erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”. Dalība tajā ir iespēja praktiskā veidā iepazīties ar fizikas aizraujošo pusi, nokļūt Latvijā pirmajā fizikas festivālā un īpašā vasaras nometnē.

Konkursam var pieteikties komanda, kurā ir pieci skolēni un viens skolotājs konsultants. Komandai līdz 29. marta pulksten 18 jāreģistrējas portālā “www.fizmix.lv/eksperiments”. Konkursa dalībniekiem būs jārisina oriģināli ar fiziku saistīti uzdevumi – citādi, nekā mācību grāmatās atrodamie. Savukārt 12. maijā 60 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tiksies vērienīgā finālā, lai cīnītos par ceļazīmi uz vasaras piedzīvojumu nometni.

Nometne bija konkursa galvenā balva arī pērn un dalībniekiem tā ļoti patikusi. Tāpēc arī šogad sešām fizikā spēcīgākajam komandām būs iespēja gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus īpašā vasaras nometnē.

Konkursa fināls, kurā tiks noskaidroti galvenās balvas ieguvēji, šogad būs vienlaikus arī Latvijā pirmais fizikas festivāls. Tajā tiks piedāvāta plaša izglītojoši izklaidējoša programma gan pašiem dalībniekiem, gan skolas biedriem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

Fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 23. reizi, un pēdējos gados tajā piedalījusies katra piektā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZ­MIX Eksperimenta” mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Vairāk par konkursu norisi vietnē “www.fizmix.lv/eksperiments”.

LA.lv