×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Japiņš ievēlēts par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidentu

Foto: LETAFoto: LETA

Par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) prezidentu otrdien ievēlēts kādreizējais riteņbraucējs, treneris, uzņēmējs un sacensību organizators Igo Japiņš.

Prezidenta vēlēšanās Japiņš pārspēja savu vienīgo konkurentu Lauri Špilleru. Japiņš saņēma 20 balsis, bet par Špilleru nobalsoja 16 balsstiesīgie. Līdzšinējais prezidents Ģirts Rorbaks uz atkārtotu ievēlēšanu nepretendēja.

Par jaunajiem federācijas viceprezidentiem ievēlēti Normunds Noreiko, Olafs Lakučs un Edgars Dupats, bet par ģenerālsekretāri kļuvusi Dace Dimante.

Kā uzsvēra līdzšinējā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretāre Iveta Gūtmane, viens no pirmajiem jaunā federācijas sastāva uzdevumiem būs budžeta grozījumu plānošana.

Savā potenciālajā darbības plānā Japiņš bija izvirzījis 12 punktus – veicināt visu riteņbraukšanas veidu (BMX, MTB, šosejas, krosa un tautas sporta) sadarbības un vienotības stiprināšanu; nostiprināt LRF lomu un ietekmi starp citiem sporta veidiem; palielināt LRF finansējumu, radot prognozējamu federācijas budžetu nākamajai četrgadei; izstrādāt LRF nepieciešamo kadru efektīvas sagatavošanas programmas; vairākās pilsētās atjaunot riteņbraukšanas (šosejas, MTB) sekcijas sporta skolu vai klubu līmenī, kā arī veicināt jaunu BMX atbalsta punktu (klubu) veidošanos visā Latvijā.

Tāpat Japiņa programmā ietilpa mērķi: paaugstināt LRF rīkoto sacensību organizatorisko līmeni un atbalstīt starptautisku sacensību organizēšanu Latvijā; izveidot LRF materiāli tehnisko bāzi kvalitatīvu sacensību sarīkošanai; strādāt pie jaunu BMX trašu izveides, radīt apstākļus velotreka celtniecībai; strādāt pie LRF vēsturiskā mantojuma saglabāšanas; pilnveidot LRF statūtus atbilstoši LRF mērķiem un uzdevumiem; kā arī sistemātiski atrast jaunus talantus, plānveidīgi gatavot sportistus, kuri godam pārstāvēs Latviju olimpiskās spēlēs, pasaules, Eiropas čempionātos un citās starptautiskās sacensībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+