×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Jāraksta pētnieciskie darbi vēsturē!

Arī šogad Latvijas skolēni aicināti piedalīties starptautiskajā konkursā 
”Vēsture ap mums” un rakstīt pētniecisko darbus vēsturē. Piedaloties konkursā, skolēni izzina Latvijas vēsturi, apzina un analizē vēstures avotus.


Konkursam katru gadu ir cita tēma. Šogad skolēni aicināti rakstīt par tēmu “Mācīšanās, izglītība un skolas Latvijā”. Skolēni var rakstīt gan par kādas skolas vēsturi, gan par ilggadēju skolotāju pieredzi, gan analizēt dažādu gadu mācību grāmatas, skolas ēku attīstību, izglītības politiku.

Konkursa darbus līdz 2013. gada 15. aprīlim jāreģistrē Vēstures skolotāju biedrības mājaslapā www.vsb.lv, kur rodama arī plašāka informācija par konkursu, un jānosūta pa pastu.

Vēl vasarā konkursa rīkošana bija apdraudēta. Vācijas Kerbera fonds, kas līdz šim bija finansējis konkursa organizēšanu, šoreiz līdzekļus vairs nepiešķīra, un konkursa rīkotājs Latvijā, Vēstures skolotāju biedrība, pēdējo konkursu organizēja, izmantojot biedrības kasē iemaksātās biedru naudas. Taču darba turpināšanai naudas vairs nebija.

Kad “Latvijas Avīze” ieinteresējās par šo problēmu, sasparojās gan politiķi, gan Izglītības un zinātnes ministrija. Valsts izglītības satura centrs piešķīra finansējumu konkursa organizēšanai, Valsts prezidenta kanceleja apņēmās sarīkot konkursa noslēgumu, bet Latvijas Izglītības fonds piešķīra 500 latus, ko izlietos naudas balvām uzvarētājiem. Fonda priekšsēdētājs Ilgvars Forands pats vērsās Vēstures skolotāju biedrībā, kad uzzināja par konkursa rīkotāju problēmām. “Tas ir vērtīgs konkurss, kas mūsdienīgā veidā runā ar skolēniem par vēstures jautājumiem,” sacīja I. Forands, jautāts, kāpēc nolēma palīdzēt konkursa organizēšanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+