×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Jarinovska noliedz, ka par darbu VDK izpētes komisijā prasījusi 1600 eiro algu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Kristīne Jarinovska, kura ar valdības lēmumu izslēgta no LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijas, noliedz, ka par darbu komisijā pieprasījusi 1600 eiro lielu algu.

Jarinovska pauda, ka 2014.gada augustā iesniegusi dokumentu, kurā norāda, ka piekrīt darbam komisijā ar nosacījumu, ka tas veikts bez atalgojuma sabiedrības labā.

Viņa norādīja, ka Tieslietu ministrijas ieceltais komisijas administratīvo funkciju nodrošinātājs Jānis Tomels izplatot nepatiesu informāciju, kurai neesot pamata.

Tādēļ Jarinovska lūdz tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK) atsaukt nepatieso informāciju, kā arī “apmelojumus, ka it kā Jarinovska reorganizācijas rezultātā atlaista no Tieslietu ministrijas”.

Jarinovska uzsvēra, ka “apmelojumi kā metode politiskajā cīņā pret zinātnieku komisiju ir necienīgi, sevišķi sabiedrībai tik jutīgā jautājumā kā totalitārisma izpēte”.

Kā ziņots, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” Tomels pauda, ka Jarinovska par darbu komisijā prasījusi 1600 eiro lielu algu. Tādu pašu algu lūdzis nu jau komisijā neesošais Saeimas deputāts Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), savukārt komisijas vadītājs Kārlis Kangeris vēlējies 1700 eiro lielu algu. Tomels uzsvēra, ka sākotnēji netika paredzētas algu izmaksas komisijas vadītājiem un vietniekiem. Kangeris norādīja, ka līdz šim par darbu VDK dokumentu izpētes komisijā “nav saņemts neviens cents”.

Kā ziņots, nesamierinoties ar Rasnača darbībām VDK dokumentu izpētes komisijā, tuvākajās dienās darbu komisijā atstās tās vadītājs Kārlis Kangeris. Vēl darbu komisijā pārtrauks arī filozofijas doktore Solveiga Krūmiņa-Koņkova. Tāpat valdība nolēma izslēgt Jarinovsku no VDK dokumentu izpētes komisijas.

Tieslietu ministrija uzskata, ka komisijas sastāvā pakāpeniski jāveic izmaiņas, papildinot to ar kvalificētiem un strādāt motivētiem komisijas locekļiem un izslēdzot no komisijas sastāva personas, kurām šīs motivācijas vai kvalifikācijas trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šādas lietas jāizskata publiski raidījumos “Nekā personīga”, vai “De Fakto”. Tad arī varētu novērtēt Rasnača veikumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+