×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

“Jarmarka” aicina un vilina (1)

jarmarka_2

Jau no rītdienas līdz pat 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies viens no spilgtākajiem un ik gadu gaidītākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija “Jarmarka”, kas svinēs jau divpadsmito jubileju.

Šogad tās pamatideja ir “Mākslas kokteilis”, kas ļoti precīzi ietver “Jarmarkas” būtību – ārkārtīgu daudzveidību piedāvājumā, spilgti atklājot mūsu mākslas augstskolas cienījamo meistaru un viņu talantīgo mācekļu tik dažādās iedvesmas šķautnes. Nav taču joka lieta – kopumā tajā varēs priecāties un iegādāties vairāk nekā 10 000 mākslas vienību, kuru autori ir 300 māk­slinieki. To vidū būs gleznas, vides un interjera priekšmeti, rotas, apģērbi un daudz daudz kas cits.

Tomēr “Jarmarkas” būtība nav vien vēlme pārdot – lai gan it sevišķi Ziemassvētku priekšnojautās kā nu bez tā. Vispirms tā ir vērienīga izstāde, kur mākslas mīļotāji var apskatīt mākslinieku jaunākos veikumus. Tā ir labdarības akcija, kas studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus studijām un materiālu iegādei, rast iespēju tikt pamanītiem un noorganizēt peronālizstādes. Daļa gadatirgus ienākumu tiek ziedota LMA jūgendstila ēkas – aulas un citu telpu vēsturisko sienu gleznojumu, koka apdares un vitrāžu – restaurācijai un oriģinālās substances saglabāšanai. Divpadsmit gadu laikā “Jarmarkā” ir viesojušies gandrīz 25 000 apmeklētāju. Izstādes organizatori sola, ka arī šogad mākslas pietiks visiem un visām gaumēm. Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00. Ziemassvētku vakarā un pašos svētkos tā gan būs slēgta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Katru gadu tas man ir ļoti gaidīts notikums.Tie ir svētki dvēselei.Liels paldies māksliniekiem un organizētājiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+