×
Mobilā versija
-10.8°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Pirmdiena, 26. februāris, 2018
19. decembris, 2017
Drukāt

“Jarmarkas” kārdinājums

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Arī šogad "Jarmarkā" iespēja iegādāties oriģinālu Ziemassvētku dāvanu būs jebkuram.

Vieta, kur acis žilbst no piedāvājuma daudzveidības un rokas tā vien sniedzas visu pataustīt, uzģērbt, piespraust, bet galvā rodas ķecerīgi savtīga iedoma – varbūt tieši man paveiksies iegādāties nākamā ģēnija darbu.

Vien reizi gadā māksla ar baudītāju sastopas tik ļoti tieši un, kas īpaši priecē, bez starpniekiem – Latvijas Mākslas akadēmijas ikgadējā “Jarmarkā” – jauno mākslinieku darbu izstādē, labdarības akcijā un gadatirgū vienlaikus. Šoziem tā notiks ar devīzi “Gards kumoss” diemžēl īsāku laiku – no rītdienas līdz 30. decembrim (izņemot 24., 25. un 26. decembri) –, atspoguļojot plašo un iekārojamo mākslas un dizaina klāstu, kurā atrodami vairāk nekā 300 LMA studentu studiju laikā tapušie darbi – gleznas, grafika, tekstils, rotas, keramika, mode u. c. – vairāk nekā 10 000 unikāli mākslas un dizaina priekšmeti, kuru cenu dalībnieki nosaka paši. Parasti tās variējas no dažiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro.

Aizvadītajos gados gadatirgus ieņēmumu akadēmijai ziedotā daļa izmantota kā līdzfinansējums augstskolai piederošo telpu restaurācijai un remontam. Šobrīd tiek veikti restaurācijas darbi tās galvenās ēkas vestibilā, kā arī izstrādāts projekts gleznotāja Jāņa Kugas (1878 – 1969) mājas Ikšķilē atjaunošanai, kas nākotnē iecerēta kā starptautiska mākslas un dizaina rezidence.

Šogad aulā noteiktos laikos tiks piedāvātas arī bezmaksas ekskursijas LMA Studentu pašpārvaldes vadībā, kuru laikā varēs iepazīties ar aktuālāko mākslā un uzzināt nedaudz vairāk par akadēmijas studentiem. Vairāk informācijas: http://ej.uz/JARMARKA2017.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+