Jasam piespriesta divu spēļu diskvalifikācija 0

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Disciplinārā komisija piektdien piesprieda divu spēļu diskvalifikāciju Latvijas izlases uzbrucējam Kobam Jasam.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Jasa divu maču diskvalifikācija attieksies uz 2014.gada Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kas nākamā gada februārī risināsies Rīgā.

Šādu sodu Jass saņēmis par savu uzvedību šāgada pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra spēlē pret Zviedriju, kurā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:4. Šī mača trešās trešdaļas vidū Jass saķērās ar Zviedrijas izlases aizsargu Ēriku Kārlsonu. Abi hokejisti devās uz divām minūtēm atpūsties, bet uzreiz pēc viņu atgriešanās laukumā Jass metās virsū Kārlsonam izkauties. Tomēr noraidījumu līdz spēles beigām saņēma vienīgi Jass, bet pretinieks tika cauri sveikā.

IIHF piektdien vēlreiz izskatīja šo incidentu un pieņēma lēmumu piespriest Jasam divu spēļu diskvalifikāciju, jo Disciplinārā komisija secināja, ka Jasa uzvedība bijusi nepiedodama un neattaisnojama.

Kopumā IIHF Disciplinārā komisija piektdien vēlreiz izskatīja vairākas incidentus no septiņām dažādām pasaules čempionāta spēlēm, diskvalifikācijas piespriežot desmit hokejistiem, tostarp arī Jasam.

Latvijas izlase olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kas nākamā gada februārī risināsies Rīgā, sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu, kā arī ranga otro spēcīgāko komandu no kvalifikācijas pirmās kārtas, kas, visticamāk, būs Ukraina.