×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Jāsargā sava identitāte

maroka_vpk_4

“Būšu bieži Rīgā, jo mani iedvesmo jūsu vēsture un pretošanās kustība. Latviešu piederības sajūta savai nācijai viņus vienmēr ir pasargājusi,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Marokas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jādi Bušābs.

 

Vēstnieks atzina, ka viņam ir gods iesniegt akreditācijas rakstu Latvijas pirmskara politiķa Gustava Celmiņa 44. nāves gadadienā. “Viņš savulaik teica: latviešu Latvija! Mūsdienu globalizētajā pasaulē viņa ideja identitātes kontekstā ir ļoti svarīga. Mums jāsargā sava identitāte, un no tā varam daudz iegūt,” sprieda vēstnieks. Tāpat viņš atgādināja, ka savulaik bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga bērnībā radusi patvērumu Marokā, un sūta viņai labākos sveicienus. Ekonomiskajā jomā vēstnieks novērtē Latvijas uzņēmumu zināšanas par pakalpojumu, banku un tūrisma menedžmenta nozarēm. Sadarbojoties ar Maroku, Latvija to varētu piedāvāt gan arābu pasaulei, gan Āfrikas kontinentam. Tāpat viņš aicina Latvijas uzņēmējus izmantot Marokas ostas Āfrikas tirgus apgūšanai, rosina tūristus no Latvijas doties slēpot uz Atlasa kalniem, baudīt silto Marokas klimatu un peldēties Atlantijas okeānā un Vidusjūrā visu gadu. “Mūsu valstij nav naftas, taču tas mums mācīja, kā vairāk iegūt no sevis un attīstīt lauksaimniecību. Mēs lūdzam lietu, jūs lūdzat sauli,” piebilda vēstnieks. Viņa valsts redzamākās preces Latvijā ir mandarīni, apelsīni un kartupeļi.

J. Bušābs ir bijis ilggadējs konsuls Lielbritānijas Apvienotajā Karalistē, 2006. gadā kļuvis par vēstnieku Norvēģijā, bet kopš 2012. gada ir vēstnieks Zviedrijā. Vēstnieks rezidē Stokholmā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+