×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Jāsašaurina pašvaldību bizness (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Nedēļas laikā jāpanāk vienošanās par priekšlikumu sašaurināt pašvaldību tiesības iesaistīties komercdarbībā, vakar pēc Ministru kabineta sēdes atzina premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš stāstīja, ka valdība šodien grozījumus Konkurences likumā skatīja divās daļās un atbalstīja sadaļu, kas attiecas uz direktīvas par Eiropas Savienības konkurences tiesību pārkāpumiem ieviešanu nacionālajā likumdošanā. Turpretī sadaļa par to, kas paredz sašaurināt pašvaldību tiesības iesaistīties komercdarbībā, šodien vēl netika skatīta. “Negācijas izsauc paziņojumi par pašvaldību vēlmi dibināt aptiekas, tādējādi liekot saprast, ka atsevišķas pašvaldības ir gatavas uz tādiem pārspīlējumiem. Tas nav pieļaujami. Bet ar šiem piemēriem cieš citas pašvaldības. Nedēļas laikā vēlamies panākt kompromisu, bet, ja tāda nebūs, nākamajā valdības sēdē pieliksim punktu un, iespējams, par šo priekšlikumu balsosim,” pauda Ministru prezidents.

Valdība vakar vēl nelēma par Ekonomikas ministrijas izstrādātajiem grozījumiem Konkurences likumā, kas paredz atļaut Konkurences padomei aktīvāk vērsties pret valsts un pašvaldību uzņēmumu konkurenci ierobežojošām darbībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+