×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

Jāsavieno brokolis ar konfektēm: jaunuzņēmumus aicina iziet ārpus komforta zonas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvija – jaunuzņēmumu zeme

Nemanāmi un ātri, bet Latvija strauji kļūst par jaun­uzņēmumu zemi. Mums ir gan vairāki jau sevi pierādījuši un veiksmīgi jaun­uzņēmumi, gan ambiciozi un ar lielu potenciālu apveltīti. Turklāt esam priekšā daudz lielākām valstīm arī lielu tehnoloģiju konferenču rīkošanā. Novembrī Latvijā notika “Digital Freedom Festival”, taču pirms pāris dienām noslēdzās jau otrais apjomīgais tehnoloģiju ekspertu, jaunuzņēmumu saiets “TechChill”. Kā atzina ungāru slavenā jaunuzņēmuma “Prezi” dibinātājs Peters Halāžs, Ungārijā līdzīgu pasākumu nav vispār. Kas tikai pierāda pašmāju organizatoru spēju uz Latviju atvilināt miljonu vērtu jaunuzņēmumu dibinātājus.

 

Triumfē igauņi

“TechChill” notiek jau otro gadu, taču šogad atvēziens krietni lielāks – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcēti 1100 apmeklētāji no 26 valstīm. Kā ierasts šāda veida saietos, arī šoreiz konferences noslēgumā par uzvaru cīnījās desmit iepriekš plašu atlasi izturējušie Latvijas un citu valstu jaunuzņēmumi. Galvenā balva – apmaksāts ceļš uz slaveno ASV tehnoloģiju mājvietu Silīcija ieleju, kur paredzētas tikšanās ar potenciālajiem investoriem.

Šoreiz galveno balvu izcīnīja igauņu “Sprayprinter”, kuri piedāvā nelielu, bet fascinējošu tehnoloģiju, kas, izmantojot Wi-Fi, savieno viedtālruni ar speciālu ierīci, kas ļauj ar krāsu baloniņu uz teju jebkuras virsmas precīzi izpūst iepriekš viedtālrunī izvēlētus attēlus.

TOP 10 bija iekļuvuši arī četri Latvijas jaunuzņēmumi – inženiertehnisku atvērtā koda programmu integrēšanas platforma “CEnOS”, 3D printējamu protēžu un ortožu programmatūras izstrādātāji “WiDE” (We Improve Device Experience), virtuālās realitātes risinājums arhitektiem “Vividly” un palīgs mājas lapu dizaineriem paveikt savu darbu ātrāk – “Finch.io”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+