×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Jašins: teorijas par to, ka Ņemcovu nogalināja radikālie islāmisti, ir absurdas (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nogalinātā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova sabiedrotais Iļja Jašins (attēlā no labās) paziņoja, ka teorijas par to, ka Ņemcovu ir nogalinājuši radikālie islāmisti, ir “absurdas” un politiski motivētas.

Izmeklētāji ir norādījuši, ka viņi izskata iespējamību, ka Ņemcovs ir nogalināts dēļ sava atbalsta Francijas satīriskajam laikrakstam “Charlie Hebdo”, kura redakcijai janvārī uzbruka teroristi. “Oficiālā izmeklēšanas versija ir vairāk nekā absurda. Manuprāt, tas ir rezultāts Kremļa politiskajam rīkojumam,” aģentūrai AFP sacīja Jašins, kurš kopā ar Ņemcovu dibināja opozīcijas kustību “Solidaritāte”.

Viņš norādīja, ka Ņemcovs nekad nav runājis negatīvi par islāmu un tikai kritizēja islāmistus, kuri veica uzbrukumu “Charlie Hebdo”. “Mūsu ļaunākās bailes piepildās. Slepkava ir aizturēts, bet komandieris paliks brīvībā,” teica Jašins pēc tam, kad izmeklētāji paziņoja, ka Ņemcovs varētu būt nogalināts pasūtījuma slepkavības rezultātā.

Čečenijas Republikas vadītājs Ramzans Kadirovs ir raksturojis Zauru Dadajevu, kurš ir viens no apsūdzētajiem Ņemcova slepkavībā un atzinis savu vainu, kā Krievijas patriotu, kā arī uzdevis izmeklēt Dadajeva atvaļināšanas no militārā dienesta apstākļus. Maskavas Basmannijas rajona tiesa svētdien noteica apcietinājumu pieciem aizdomās turētajiem Ņemcova slepkavībā un izvirzīja apsūdzības diviem no viņiem – Zauram Dadajevam un Anzoram Gubaševam. Dadajevs ir atzinis savu līdzdalību Ņemcova slepkavībā, bet Gubaševs, kurš strādāja privātā drošības firmā Maskavā, savu vainu noliedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šis scenārijs jau bija paredzams.Nekā jauna.

  2. Tas jau zirgam skaidrs, ka kādu upurēs, lai galvenajam vaņkām tīras rokas būtu! Interesanti, kam čečeni grib ielīst .., ka savējais jāatdod vaņkām?

  3. nevar nepiekrist Jashinam!

Draugiem Facebook Twitter Google+