Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Satversmes tiesa: Jāsoda pārkāpējs, ne auto īpašnieks
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Autostāvvietas "EuroPark" darbinieka izrakstītā soda kvīts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas mikroautobusa stāvēšanu maksas stāvvietā bez maksas.

Satversmes tiesa (ST) par konstitūcijai neatbilstošu atzinusi normu, kas paredz naudas soda piedzīšanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem no transportlīdzekļa īpašnieka, nevis no pārkāpuma veicēja.

Pieteikuma iesniedzēja Inese Nikuļceva norādīja, ka ar viņai piederošo automašīnu cita persona esot izdarījusi administratīvo pārkāpumu. Transportlīdzekļa īpašniekam saskaņā ar apstrīdēto normu esot pienākums nodrošināt soda samaksu, taču pirms soda piemērošanas viņš netiekot ne uzklausīts, ne arī informēts par soda uzlikšanu, aizskarot pieteikuma iesniedzējas tiesības uz taisnīgu tiesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prāta nāk anekdote par nepieciešamo policistu skaitu vienas lampiņas ieskrūvešanai.Šajā gadījumā-cik diplomu vajadzīgs lai saprastu ka sodams ir pārkāpējs nevis automobilis?

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+