Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Satversmes tiesa: Jāsoda pārkāpējs, ne auto īpašnieks
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Autostāvvietas "EuroPark" darbinieka izrakstītā soda kvīts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas mikroautobusa stāvēšanu maksas stāvvietā bez maksas.

Satversmes tiesa (ST) par konstitūcijai neatbilstošu atzinusi normu, kas paredz naudas soda piedzīšanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem no transportlīdzekļa īpašnieka, nevis no pārkāpuma veicēja.

Pieteikuma iesniedzēja Inese Nikuļceva norādīja, ka ar viņai piederošo automašīnu cita persona esot izdarījusi administratīvo pārkāpumu. Transportlīdzekļa īpašniekam saskaņā ar apstrīdēto normu esot pienākums nodrošināt soda samaksu, taču pirms soda piemērošanas viņš netiekot ne uzklausīts, ne arī informēts par soda uzlikšanu, aizskarot pieteikuma iesniedzējas tiesības uz taisnīgu tiesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prāta nāk anekdote par nepieciešamo policistu skaitu vienas lampiņas ieskrūvešanai.Šajā gadījumā-cik diplomu vajadzīgs lai saprastu ka sodams ir pārkāpējs nevis automobilis?

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+