×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Katrs muļķis var spīdēt: eksperti norāda uz ētera personību trūkumu (26)

Foto - LETA un kadrs no videoFoto - LETA un kadrs no video

Atbildība, neatkarība, izcilība – tā skan Latvijas Televīzijas (LTV) pasludinātās vērtības, bet kā mērķis noteikts līdz 2020. gadam atgūt valstī ietekmīgākā medija statusu. “Latvijas Avīze” sāk vērtējošu rakstu sēriju, cik tālu no šā mērķa atrodas nodokļu maksātāju uzturētais medijs un kas jādara, lai šīs apņemšanās nepaliktu tikai tukšas ambīcijas.

Vēsturē bijuši piemēri, kad LTV raidījumi ar savu ietekmi kļuvuši par neatņemamu sabiedriski politiskās dzīves daļu. Tāds, piemēram, bija “Labvakar” (ēterā no 1988. līdz 1993. g.), kurš gan pēc formāta atšķirīgs, tomēr savā ziņā kalpoja arī kā viedokļu un debašu platforma. Vēlāk sevi pieteica ietekmīgā publisko debašu pārraide “Kas notiek Latvijā?” (“KNL”), kas LTV ēterā bija no 2001. līdz 2011. gadam, kad pazuda no programmas skatītājiem neskaidru iemeslu dēļ. Pašlaik šāda slodze būtu jānes diskusiju raidījumam “Tieša runa”, ko vada žurnālists Guntis Bojārs, un intervijai “Viens pret vienu” (vadītājs Gundars Rēders) LTV1 kanālā, bet vai tiem piemīt nepieciešamā vilkme? Raidījumus vērtē žurnālisti, mediju un televīzijas eksperti Baiba Strautmane, Aija Cālīte-Dulevska, Jānis Domburs un Edvīns Inkēns.

“Runājot par “Labvakar”, skaidrs, ka raidījums notika īstajā laikā un ar īstajiem cilvēkiem – otrreiz šajā upē neiekāpsim. Bet “KNL” prasa papildu analīzi. Lai gan melnais humors saka – “kapi ir pilni ar neaizvietojamām personām”, izrādās, ka tā nu vis nav,” teic bijusī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja A. Cālīte-Dulevska. “Jānis Domburs savu TV kolēģu vidū izcēlās ne tikai ar lielu harismātisku pievilcību. Viņa galvenā prasme – plašas zināšanas par iekšpolitikas redzamo un neredzamo vidi, “atslēgas personu” viedokļu pārzināšana, kā arī spēja kontekstā saskatīt parādības, kuras savā starpā saistītas. Tāpēc raidījuma dalībnieki parasti tika turēti vieglā stresā, pārejot no viena sarunas pavediena uz citu, un sekmīgi attīstījās dramaturģija,” teic eksperte, piebilstot, ka tas, ko darīja Domburs, nav vienas dienas sasniegums. Viņa arī izsaka cerību, ka kādreizējā “KNL” veidotāja un vadītāja spējas, talants un zināšanu bagāža tāpat vien nekur nepazudīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. Nogāzos no šo gudrīšu teiktā! Skatos brīnišķīgās Andra Kiviča intervijas un priecājos un neilgojos ne pēc viena no šiem ļaunajiem rējējiem. Viņi iedomjas, jo rupjak, jo labak. Sovietiski!

 3. Kādi vērtētāji, tādi vērtējamie – un otrādi! Ne Strautmane, ne Domburs, ne Inkēns nebija uzdevuma augstumos. Un Cālīte-Duļevska tāpat kā Līdaka – sēž siltās, vadošās, masu plašsaziņas līdzekļu kvliatāti uzraugošās vietiņās, bet savu darbu, acīmredzot, nedara, jo – tās ētera personību kvalitātes kā nav, tā nav!

 4. BAIBIŅA TIEŠĀM SALŪZA!? KANGARIENE GAN VIŅA NAV! “KAS NOTIEK LATVIJĀ?” BIJA RAIDĪJUMS, KO GAIDĪJA VISI, BET AIZVĒRA STRAUJUMAS UN PREZIDENTA BĒRZIŅA LIELO PAUŽU DĒĻ ATBILDES LAIKĀ!?? TŪLĪT BIJA SKAIDRS, KA RAIDĪJUMU AIZVĒRS UN TĀ ARĪ NOTIKA! TOS ABUS MOMENTUS NEKAD NEAIZMIRSĪŠU! PALDIES KAMERĀM, KAS FIKSĒJA ŠOS KLUSUMA MOMENTUS UN FIZIONOMIJAS… NESAPROTU, VAI TIEŠĀM ABIEM INTERVĒJAMIEM NEBIJA SKAIDRS, UZ KURIENI VIŅI DODAS????????

 5. Pēdējais raidījums LTV1 galīgi šķērsām. Tika apskatīta, pārspriesta nodokļu reforma, kas, varbūt, tiks ieviesta 2018. gadā … varbūt. Netika apspriesta otra ēnas puse par nodokļiem ārpus algas nodokļa samazinājuma strādājošajiem: dārdzība, nekustamā gada īpašuma nodokla sadārdzinājums uz ”vienīgo mājokli” un citas negācijas (vēl lielāks naudas trūkums valsts budžetā sociālajām vajadzībām)…

 6. Tā strautmaņe nav nekāda eksperte, bet pilnīgi neprofesionāla un nekompetenta kangariene. Kad sabiedrībā sākās runas par krievu skolu slēgšanu, šī sāka trīcēt un spiegt, ka nevajagot jau slēgt, tad būšot jāslēdz arī pārējās mazākumtautību skolas. Tā trīcošā kangariene pat nezināja atšķirības, pat nebija painteresējusies, ka vienīgi krievu skolas tiek finansētas no valsts budžeta. Un tagad šitāda kangariene tēlo eksperti.

 7. Šobrīd ļoti daudzi skatās 24 kanālu:))) Jo tur runā par problēmām notikumiem , kuri skar ikvienu, turklāt tajā dienā aktuālo.

 8. Lai saprastu, ka intervējamais melo, izslēdziet skaņu un uzmanīgi pavērojiet acis, sejas izteiksmi, mutes kustības. Parasti šie raitie runātāji tiek apmācīti ūdens liešanas kursos, tāpēc klausīties tāpat nav vērts. Profesionāļiem, tiem, kas melo jau gadiem, parasti ir sašķiebušās mutes. Iesācējiem vēl skraida ačeles, rūdītākie acis jau kontrolē un sejas izteiksmi arī – nevainīga vienaldzība.

 9. Jānis Domburs un ‘Kas Notiek Latvijā’ sasniedza tiešām augstu līmeni, kas lieliski parādīja kā veidot labu diskusiju televīzijas studijā. Vēl nesen apciemoju KNL mājaslapu. Nav skaidrs, kāpēc to vajadzēja tā vienkārši izbeigt, zaudējums aktīvākai politiskajai dzīvei un sabiedrībai.
  Interesanti, vai kaut kur interneta plašumos saglabājies kāds no labākajiem ‘Labvakar’ raidījumiem.

 10. Nu gan eksperti – ar naftalīna piesmaku!

 11. Muļķis var spīdēt tikai ar muļķību! Jautājums cits- kāpēc muļķiem atvēlēts LTV1 ētera laiks.

 12. ................ Atbildēt

  Žēl ka Strautmani savā laikā tik ātri salauza.
  Domburam apnika visu laiku klausīties varturu
  nekaunīgos melus tieši acīs.
  Kopš “Kas notiek Latvijā?” izčākstēšanas
  TV vispār vairs neskatos – nekāds ģēnijs
  neizturēs pret trulajiem purniem ! IMHO.

 13. Neesmu izlepis… būtu priecīgs jau kaut vai par to, ja TV “prsonības” nevilktu gārdzošo “ē-ē-ē” ik brīdi, kad izmisīgi domā ko teikt un arī tā pat – stila pēc. Rodas sajūta, ka visi kā apsēsti grib kopēt Fredi un Ufo, vai vismaz Freibergu. Varbūt sūtīt šos stostekļus pie logopēda?

 14. Visos raidījumos tiek bāzts Bojārs, kuram ir tikai vidusskolas izglītība. Harizmātiķis… Un tā grib sasniegt izcilību.

 15. domāju, nelaime ir tā, ka visu laiku gribam visur likt gados jaunas “sejas”. paskatīties pasaules labākos TV kanālus, cik tur daudz ir pieredzējuši – sirmi kungi un šarmantas dāmas – vada diskusijas, komentē, intervē, gadu desmitiem vada savus autorraidījumus vai šovus. Tie ir cilvēki, kas faktiski ērtāk jūtas TV studijā nekā reālajā dzīvē.

 16. Nevajag te vienus žurnālistus celt debesīs un citus nolikt. Nekādi nevaram tikt vaļā no pretnostatīšanas:
  agrāk bija proletariāts pret buržuāziju, tagad mistiskie mediju eksperti pret domburiem, bojāriem, rēderiem, kuri atkal pret politiķiem un citiem, kurus nevienam nav slinkums vienīgi kritizēt. Un vieni izliekas gudrāki un pārāki par otriem. Gan politiķis, gan žurnālists, gan eksperts ir jānosēdina pie viena galda un jāļaujas dialogam, nevis viena vai otra vienpusīgai aprunāšanai un kritikai, kā tas notiek šodien TV vai radio, kur nereti dominē žurnālista monologs. Kritizēšana no augšas ir padomju laika palieka. Dialogā ir jānoskaidro patiesība, nevis jādemonstrē savs pārākums vai stāvoklis.

  • ”Dialogā ir jānoskaidro patiesība, nevis jādemonstrē savs pārākums vai stāvoklis.”
   – Precīzi.

 17. “Tiešā runa vispār ir pilnīgs sviests, pilnīgs. Nav iespējams skatīties uz to stīvo atmosfēru un vēl stīvākajiem dalībnieku ģīmjiem.
  Jāpamācās no Krievijas tv politisko diskusiju klubiem – mesto vstrechi, 60 minut, tad vēl Solovjova diskusijas – tas ir pavisam cits līmenis.

 18. “Kas notiek Latvijā?” savulaik tiešām gaidīju ik nedēļu. Domāju, ka raidījums kļuva neērts mūsu elitei, tāpēc arī to izslēdza. Vēlāk Sastrēgumstunda vai Tieša runa tācu galīgi vairs nav tas līmenis

 19. ui ui – cik gudri! nekas nav pateikts!

 20. Vērtētāju vērtētāji.

 21. Dombura raidījumi pēdējos pāris gadus bija nebaudāmi. Viena vienīga paštīksmināšanās! No profesionalitātes ne vēsts, oponentiem vispār neļāva izteikties. Kāpēc LA tā pēkšņi viņu sākusi slavēt? Nav saprotams…

Draugiem Facebook Twitter Google+