Praktiski
Dārzs

Jāstāda kartupeļi! Kas darāms dārzā 10. – 18. aprīlim 16

Foto – Shutterstock

10. – 12.aprīlis. Sakņu dienas 

Apstrādā augsni. Sēj redīsus, burkānus agrai ražai, sakņu pētersīļus, pastinakus, melnsaknes, sīpolus no sēklām. Vietās, kur augsne apžuvusi un kaut cik iesilusi, ja laika apstākļi atļauj, stāda topinambūrus, vasaras ķiplokus un agros kartupeļus, protams, jārēķinās ar iespēju, ka pēdējos nāksies sargāt no salnām. Agrai ražai sēj zirņus un pupas. Stāda kokus un dekoratīvos krūmus. Pavairo augus ar spraudeņiem.

13.aprīlis. Ziedu diena

Sēj, piķē un pārstāda vasaras puķes. Sēj stādu izaudzēšanai brokoļus. Dala un pārstāda ziemcietes. Mēslo pavasara sīpolpuķes. Vasarā ziedošajiem dekoratīvajiem krūmiem (spirejām, veigelām, klinšrozītēm, hortenzijām u.c.) nogriež pērnās ziedkopas un sausos zarus, saīsina dzinumus un veido formu.

14. – 15.aprīlis. Lapu dienas 

Vadoties pēc M. Tūnas ilggadīgajiem novērojumiem, šajās dienās (Lielā piektdiena un Klusā sestdiena) sētais ne pārāk labi aug un attīstās, tāpēc labāk lielus sējas un stādīšanas darbus tajās nevajadzētu plānot. Ir taču daudz citu darbu, piemēram, jānolīdzina ziemas radītie negludumi zālienā, jāsaved kārtībā dārza būves un tehnika.

16.aprīlis. Lapu diena 

Sēj salātus, spinātus, skābenes, dilles, dēstiem bazilikus un kāpostus. Piķē un pārstāda puravu un rabarberu dēstus. Sēj zāli. Mēslo ilggadīgos lapu dārzeņus, rabarberus, sīpolus un zālājus. Laista un mēslo telpaugus.

17. – 18.aprīlis. Augļu dienas

Sēj dēstiem gurķus, ķirbjus, melones, arbūzus. Piķē un pārstāda tomātu un paprikas dēstus. Stāda augļu kokus un ogulājus. Veido vainagus ābelēm un bumbierēm, ķiršiem un plūmēm izgriež nokaltušos zarus. Vāc ārstniecības augus. Sēj zirņus un pupas agrai ražai.

LA.lv