Sports
Citi sporta veidi

Jātniece Penele izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā Tallinā0


Laura Penele
Laura Penele
Foto: Elena Zobova

Latvijas jātniece Laura Penele ar zirgu “Dundas V.D.M.” svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa (PK) posmā “Alexela Grand Prix”, kas norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, vēstī Latvijas Jātnieku federācija (LJF).

Penele izcīnīja uzvaru Tallinas (CSI2*-W) Pasaules kausa posma “Alexela Grand Prix” (140-160centimetru) maršrutā, svinot savu pirmo karjeras uzvaru “Grand Prix” sacensībās. Svētdien Latvijas himna skanēja par godu arī Sabīnei Siliņai ar “Kalgari” – šis duets uzvarēja U25 konkurencē.

“Esmu ļoti, ļoti priecīga par savu un “Dundasa” panākumu, jo tā ir man līdz šim pati nozīmīgākā un lielākā uzvara – Pasaules kausa posma “Grand Prix”!

Pagājušajā gadā mums pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu “Grand Prix” pārlekšanā, pamatmaršrutā nogāzām pēdējo šķērsli, bet šogad viss sanāca pēc plāna,”

sportisti citēja LJF. “”Dundas” ir lieliskā formā, visas trīs dienas veica visus maršrutus bez soda punktiem – pirmajā dienā mēs ieguvām septīto vietu, otrajā dienā piekto un pēdējā, vissvarīgākajā dienā, uzvarējām.”

Pamatmaršrutā startēja 26 pāri, pieci pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un par vietu sadalījumu maršrutā cīnījās pārlekšanas maršrutā. Saīsinātajā distancē Penele ar “Dundas V.D.M.” bija sekundi ātrāki nekā pārējie dalībnieki un izcīnīja skaistu uzvaru (0-0/36,27 sekundes), aiz sevis atstājot divus pieredzējušus igauņu sportistus – otro vietu “Alexela Grand Prix” maršrutā ieguva Pauls Ričards Argus ar “Renessin” (0-0/37,21), bet uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Kullo Kenders ar “Artas” (0-0/37,23).

“Pārlekšanā startēja vēl četri spēcīgi un pieredzes bagāti jātnieki, es startēju kā trešā, redzēju pirmo divu dalībnieku startus, kuri nostartēja viens par otru ātrāk. Kad gāju arēnā, nolēmu, ka man nav ko zaudēt – visu vai neko! Visvairāk laika vinnēju tieši pēdējā taisnē, kur veicu par vienu lēkšu tempu mazāk nekā pārējie dalībnieki.

Tas bija liels risks, bet šoreiz tas attaisnojās, es uzticējos “Dundasam” un viņš ļoti centās, lai nepieskartos pēdējam šķērslim.

Paldies visiem par atbalstu, to ļoti jutu. Sajūtas ir fantastiskas, kad arēna gavilē, pēc starta visi apsveic – smagais ikdienas darbs, ilgās stundas stallī un mīlestība pret zirgiem atmaksājas,” stāstīja sportiste.

Svētdien Saku arēnā Latvijas himna skanēja arī dienas pirmajā maršrutā, kur U25 konkurencē uzvaru izcīnīja vēl viena Latvijas sportiste Siliņa ar “Kalgari”.

“Šogad U25 maršruti bija sastādīti ar augstu grūtības pakāpi gan šķēršļu augstuma un platuma ziņā, gan distanču ziņā, to var redzēt arī pēc rezultātiem – katru dienu tikai pāris dalībnieki, kuri veikuši maršrutu bez soda punktiem. Jaunajiem jātniekiem bija jāparāda sava meistarība, lecot šādus tehniskus maršrutus. Man ir liels prieks, ka sacensību trešajā dienā man tas izdevās. Pārlekšanā mans galvenais mērķis bija izlekt bez soda punktiem, tā kā mums ar “Kalgari” tas izdevās vienīgajiem, izcīnījām uzvaru U25 finālā,” sacensību gaitu aprakstīja Siliņa.

Kopā Latviju PK posmā Tallinā pārstāvēja desmit sportisti, izcīnot vairākas godalgotas vietas dažādas grūtības pakāpes maršrutos. Piektdien, pirmajā sacensību dienā jaunzirgu maršurutā trešo vietu ieguva Andis Vārna ar “High Point VDL”, lielā apļa maršrutā labākais rezultāts bija Aleksandram Šakurovam ar “Grietje G”, šis Latvijas duets ierindojās piektajā vietā, bet Penele ar “Dundas V.D.M.” septītajā vietā.

Saistītie raksti

Otrajā sacensību dienā vidējā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 135 centimetri bronzu ieguva Tatjana Rezņuka ar “Arribas T”, lielā apļa maršrutā labākais Latvijas duets bija Penele ar “Dundas V.D.M.”, abi ierindojās piektajā pozīcijā. Penelei arī piektā vieta ar “Iniesta D” jaunzirgu maršrutā.

Noslēdzošajā sacensību dienā Vārna ar “High Point VDL” izcīnīja piekto vietu jaunzirgu finālā.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
Kaspars Bērziņš uz pusotru mēnesi atgriežas VTB Vienotajā līgā
11 stundas
MS
Māris Siliņš
Sports
Dobeles “Tenax” izlozēts ļoti spēcīgs pretinieks
13 stundas
LE
LETA
Sports
Bulgārijas valdība pieprasa futbola federācijas atkāpšanos pēc rasisma skandāla mačā pret Angliju
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
8 stundas