Jātniekam Neretniekam uzvara Pasaules kausa posma “Grand Prix” maršrutā 0

Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kas risinājās Kleistos, prestižajā “Grand Prix” maršrutā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Neretnieks šajā maršrutā, kur sportistiem un viņu zirgiem bija jāpārvar līdz 160 centimetriem augsti šķēršļi, bija labākais ar zirgu “Continue”, bet ceturtais finišēja Ģirts Bricis ar zirgu Emilia Jolie JB, kamēr pirmo sešinieku noslēdza Andis Vārna ar Never Mind 22.

“Grand Prix” maršruts dod ieskaites punktus arī Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā.

Jau vēstīts, ka pirms tam svētdien jātniece Mārīte Pinte svētdien izcīnīja uzvaru jaunzirgu maršrutā.

Sacensību septītajā maršrutā Pinte izcīnīja panākumu ar zirgu Kartini, bet trešajā vietā tikmēr ierindojās Neretnieks ar zirgu Caligula.

Savukārt pirmo sešinieku noslēdza Bricis ar zirgu Dynamique DML.

Kā ziņots, piektdien Latvija tika pie uzvarām divos no trim maršrutiem, abus panākumus gūstot Bricim, bet sestdien Andis Vārna izcīnīja pirmās divas vietas jaunzirgu maršrutā.

Jāšanas sportā Pasaules kausa izcīņa notiek 17 līgās. Katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt sacensību finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt Pasaules kausa finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.

No Latvijas jātniekiem līdz šim lielākos panākumus guvis Kristaps Neretnieks, kurš aprīlī otro gadu pēc kārtas startēja Pasaules kausa finālsacensībās un izcīnīja 19.vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē.