Apbrīno

Jāturpina dzīvot skaisti! Kādēļ Leontina Laizāne pieteicās TV pārvērtībām 16

Foto – Laura Butkus

Šonedēļ, 14. decembrī, varējām vērot TV3 raidījumu “Gatavas pārvērtībām”. LEONTINAS LAIZĀNES (60) dzīve pirms trim gadiem apmeta kūleni – no viņas aizgāja divdesmit gadus vecākais vīrs. Un tieši tādēļ Leontina nolēma spert drosmīgu soli un pieteikties pārvērtību šovam.
 

– Šovā piedalīties izlēmu spontāni – ieraudzīju reklāmu un pieteicos. Galvenais iemesls tiešām bija tas, ka pirms trīs gadiem mans kungs vienā rītā man pateica – es aizeju! Es atbildēju – nu ej! Tajā brīdī nesapratu, ka viņš aiziet pavisam. Beidzot esmu tikusi tam pāri, kāpēc gan es to visu nevarētu tagad uztvert citādi? Vēlos beidzot kaut ko mainīt. Man šobrīd nav nekādu šķēršļu, viss ir atļauts.

 

– Ko jūs sagaidāt no pārvērtībām?

– Nekad iepriekš neesmu tik radikāli mainījusi savu izskatu, protams, ka ir uztraukums, bet, ja jau pieteicos, tad esmu 100% gatava pārvērtībām no matu galiņiem līdz papēžiem.

 

– Nav nedaudz bail, ka stilista vīzija nesaskanēs ar to, ko jūs esat iedomājusies?

– Nu, ja nesakritīs, neko darīt. Ja nogriezīs matus tā, ka man nepatiks – nav jau zobi, ataugs. Es uz to skatos pavisam viegli. Katrā ziņā sastrādāties ar stilisti ir ļoti patīkami. Visa komanda ir ļoti jauka – enerģiskas sievietes, kuras procesu padara vieglāku.

 

– Vai jūs sevī kaut ko mainītu, ja tā liktu jūsu otra pusīte?

– Nē, esmu spītīga. Ja viņš man tagad kaut ko teiktu, pavēlētu, es to nedarītu. Es darīšu to, ko pati izdomāšu, ne to, ko citi. Arī šīs pārvērtības ir tikai manis pašas dēļ.

 

– Kā esat veidojusi savu ārējo tēlu līdz šim?

– Es skatos raidījumus “Rīgas stila pavēlnieks” un “Moderns spriedums” – iedvesmojos. Nekad nevilkšu to, ko citi. Ja redzēšu kaut ko mugurā citai sievietei, nepirkšu to pašu. Man patīk oriģinālas lietas. Es ģērbjos koši, uzskatu, ka man nepiestāv tumšas drēbes. Ir sajūta: ja uzvilkšu kaut ko košu, garastāvoklis kļūs labāks. Daudzas drēbes šuju, tas tāpēc, lai nebūtu tādas kā citiem.

 

– Stiliste ņēma vērā šo jūsu vēlmi – lai nav kā citiem?

– Es stilistes darbā nejaucos. Un piekritu mainīties kardināli.

 

– Nenožēlojat, ka nolēmāt piedalīties šovā?

– Nē! Vienīgi grūti ir filmēšanas laikā. Neesmu jau nekad stāvējusi kameras priekšā, nezinu, kā uzvesties, bet arī operatore ir ļoti jauka, palīdz atbrīvoties un justies ērti. Un stiliste ir ļoti atraktīva, tas man palīdz atraisīties. Ja stilists būtu vīrietis, domāju, ka būtu grūtāk. Vēl viena problēma ir attālums. Jau no 4. novembra braukāju no Rugāju novada uz Rīgu, tas ir nedaudz nogurdinoši. Bet pati vien piekritu, tā ka nesūdzos.

 

– Tuvinieki jūs atbalsta?

– Protams! Man ir divi dēli, kuri saka – mammu, nu cik tad tu ilgi sēdēsi savos laukos! Pareizi jau ir… Vasarā pietiek, ko darīt mājās, bet ziemā tāda sēdēšana istabā vien sanāk. Visi mani atbalsta. Bija jau šoks, kad vīrs aizgāja, jo mēs kopā nodzīvojām 20 gadus, visi bija neizpratnē. Bet tā viņš izlēma. Mums bija 20 gadu starpība, varbūt tieši tā traucēja. Tev es saku – nekad nevajag dzīvot kopā ar tik ļoti vecāku vīrieti, ja nu vienīgi naudas dēļ (smejas).

 

– Kas ir mainījies pa šiem trīs gadiem?

– Esmu beidzot atvērta attiecībām, tomēr negribētu dzīvot kopā ar partneri. Tagad ir tāda brīvība – ko gribu, to daru, pati esmu sev saimniece. Arī šovā pieteicos pati, jo tā gribēju – un neviens nevar neko iebilst. Otrajā atlases kārtā redzēju, cik daudzas šova dalībnieces pārdzīvoja, gandrīz vai raudāja, bet es to visu uztvēru tik viegli – tieši tāpat kā visu pārējo savā dzīvē pēdējā laikā. Man ir sācies jauns posms, neesmu jau arī nemaz tik veca, un jāturpina dzīvot skaisti. Arī ja notiek kaut kas neparedzēts, nepatīkams, tās nav beigas, nereti tikai sākums.

 

Raidījums “Gatava pārvērtībām” 

• Skatāms ik trešdienu plkst. 22. 45 kanālā TV3

• Šova eksperti: Žanna Dubska, Aleksandrs Pavlovs, Natālija Zolberga

LA.lv