Kultūra
Kultūrpolitika

Jau 21. reizi notiks Jaunrades deju konkursa fināls0

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, 26. janvārī, Valmieras Kultūras centrā notiks XXI Jaunrades deju konkursa fināls, kurā skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas 38 dejas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa stāsta: “Šīs nedēļas beigās ir vērts doties uz Valmieru, kur 21. reizi norisināsies Jaunrades deju konkursa fināls. Tā ir vieta, kur pulcējas jaunie un pieredzējušie horeogrāfi, tā ir sacensība, labs dejotāju mākslinieciskais sniegums un zinoša, atsaucīga publika. Konkurss ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē, par to liecina lielais dalībnieku skaits ik gadu. To gaida ne tikai horeogrāfi, bet arī dejotāji un kolektīvu vadītāji.”

Konkursa I kārta norisinājās 2018.gada decembrī Slampē un Ogrē, no 69 dejām žūrija dalībai finālā izvirzīja 22 horeogrāfu – gan pazīstamu, gan jaunu – 38 dejas.

Jaundarbus izdejos kolektīvi “Baltābele”, “Bandava”, “Dancis”, “Dziga”, “Ieviņa”, “Kalve”, “Katvari”, “Lēdmane”, “Līgo”, “Luste”, “Ogrēnietis”, “Raksti”, “Ritenītis”, “Rotaļa”, “Rotaļa XO”, “Sadancis, Skabardzēni”, “Sen Līgo”, “Sunta”, “Teiksma”, “Vektors”, “Zalktis”, “Ziemeļblāzma”.

Ieejas maksa: 3 un 4 eiro.

LA.lv