×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Jau ceturto reizi skanēs “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. jūnijā plkst. 20 jau ceturto gadu pēc kārtas komponists Raimonds Tiguls aicina draugus un domubiedrus uz brīvdabas sajūtu koncertu “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, portālam LA.lv pavēstīja Pasaules mūzikas un mākslas fonda pārstāve Gunta Sloga.

Šogad ārpasaules skaņu meklējumos komponista dzimtajā pilsētā Talsos kopā ar Tigulu dosies gan tādi viņa ilggadīgi ceļa biedri kā koklētāja Laima Jansone un dziedātāja Biruta Ozoliņa, gan jaunpienācēji – mūziķi Māra Upmane-Holšteina, Goran Gora un talantīgi jaunie Talsu mūziķi.

Koncerta īpašā viešņa būs Lielbritānijā dzīvojošā pasaules mūzikas dziedātāja Storija (Viktorija Grebezs), kurai, tāpat kā komponistam, īpašs kļuvis mūzikas instruments hangs. Uzstāšanas Tiguļkalna ozolu ielokā būs īpaša arī pašai Storijai, jo viņas tēva saknes meklējamas Kurzemē. Savukārt Laima Jansone muzicēs pazīstamā trio “Zarbugans” sastāvā, daudzbalsīgu skanējumu Tiguļkalnā nodrošinās jauniešu koris “Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā, koncertam pievienosies “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets, ar īpaši sagatavotu programmu uzstāsies vokālā grupa “Framest”. Tiguļkalnam jau ierasto dūdu skanējumu nodrošinās Edgars Kārklis un Kaspars Bārbals.

“Vēlos, lai Tiguļkalns pulcē ne tikai Latvijā un pasaulē atzītus māksliniekus, bet tā arī kļūst par vietu, kurā varam dzirdēt jaunos Talsu talantus un palīdzēt tiem tālākajā attīstībā,” uzsver Tiguls. Tāpēc pirmo reizi šogad Tiguļkalnā profesionālajiem mūziķiem pievienosies par sociālo tīklu sensāciju kļuvušais bundzinieks Kristers Hartmanis un jaunā flautiste Beāte Karlsberga.

Brīvdabas koncertu “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” rīko nodibinājums Pasaules mūzikas un mākslas fonds un tā idejas autors ir Raimonds Tiguls. Koncerts ir komponista dāvana talsiniekiem un pilsētas viesiem, tas vienlaikus apliecina arī augstas mākslinieciskās kvalitātes kultūras projektu attīstības iespējas ārpus Rīgas un Latvijas lielākajām pilsētām.

Pateicoties Talsu novada pašvaldības, privāto ziedotāju un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, koncerts “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” tiek rīkots bez ieejas maksas, darot to pieejamu ikvienam mūzikas baudītājam, atgādināja Sloga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+