×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2013
Drukāt

Jau devīto gadu aicina Muzeju nakts pasākumi

LETALETA

Šovakar, 18.maijā, jau devīto gadu visā Latvijā notiks Muzeju nakts, kuras laikā šā gada tēmai “Zaļā krāsa – mežs” veltītus pasākumus piedāvās gan muzeji, gan arī citas publiskās iestādes.

Muzeju naktī šogad piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – ap 130 dalībniekiem, piedāvājot interesentiem baudīt programmu gan muzejos un bibliotēkās, gan valsts pārvaldes iestādēs, teātros, dievnamos, kā arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Muzeju nakts programmas piedāvājums liecina, ka gan Rīgā, gan reģionos dalībnieku skaits palielinās, līdz ar to pasākums kļuvis plašāks un daudzveidīgāks. Visvairāk muzeju apmeklētājus gaidīs Rīgā, Kurzemē un Vidzemē, kur pieteikto dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug.

Katru gadu Muzeju naktij ir vienojoša devīze. Šogad akcijas dalībniekus vieno tēma “Zaļā krāsa – mežs”, kas muzejiem sniedz iespēju radoši izpausties – daudzviet tiks cildināts Latvijas “zaļais zelts” – mežs, kas ir gan Latvijas dabas un ainavas dominante, gan vieta atpūtai, gan izejmateriāls amatniecībai, kokrūpniecībai un citām nozarēm. Tāpat akcijas dalībnieki rosinās domāt par zaļu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Daudzi Muzeju nakts dalībnieki radoši apspēlēs izteicienu “dzīvot zaļi” un aicinās vismaz šīs akcijas laikā aizmirst rūpes un raizes, lai izbaudītu vēlā pavasara atnākšanu, ļaujoties atpūtai, ko papildina iepazīšanās ar Latvijas muzeju daudzveidīgo piedāvājumu un citas aktivitātes.

Muzeju nakts sāksies plkst.19 un ilgs līdz vēlai naktij. Rīgā līdz ar Muzeja nakts pasākumu “Rīgas satiksme” nodrošinās papildu reisus, un atsevišķos maršrutos sabiedriskā transporta satiksme no Rīgas centra tiks organizēta līdz aptuveni plkst.2 naktī.

Rīgā apmeklētāji, ņemot līdzi personu apliecinošus dokumentus, varēs viesoties Saeimas namā un Valsts prezidenta Andra Bērziņa darba telpas pagaidu rezidencē Melngalvju namā. Plašas aktivitātes tiks rīkotas arī ārpus Rīgas centra, piemēram, Mežaparkā, kur līdztekus estrādē piedāvātajām aktivitātēm par lētāku samaksu varēs līdz plkst.23.30 izstaigāt arī Rīgas Zooloģiskā dārza teritoriju, savukārt Esplanādē no plkst.18 līdz 21 ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par unikālo Liktens lietu muzeju, ko rīdzinieki veido Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam.

Tāpat interesantu programmu nodrošinās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, mākslas muzejs “Rīgas Birža”, bet Latvijas Okupācijas muzejs apmeklētājus aicina ņemt līdzi meijas, lai izrotātu sētu, kas iežogo muzeja pagaidu māju.

Īpašus pasākumus Muzeju naktij būs sarūpējuši arī citi muzeji un akcijas sadarbības partneri, bet cenu pārsteigumus šajā vakarā piedāvās “Zvaigznes” grāmatnīcas.

Ar Muzeju nakts pasākumu programmu var iepazīties internetā “http://www.muzeju-nakts.lv” un uzziņu dienesta 1188 mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+