Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
2. februāris, 2016
Drukāt

Jau februārī Rātsnama zvani atskaņos 15 Paula melodijas

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Rātsnama zvani februārī sāks atskaņot 15 komponista Raimonda Paula melodijas, kuras skanēs ik stundu no plkst.9 līdz 23, aģentūru BNS informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Konkrēti dziesmu nosaukumi varētu zināmi nākamās nedēļas beigās, kad komponists Mārtiņš Brauns būs beidzis melodiju pielāgošanu zvaniem, bet pašlaik lielāko balsu skaitu savākušas dziesmas “Ilgais ceļš kāpās”, “Vella kalpu dziesma” un “Manai dzimtenei. Ceturtajā vietā balsojumā ir dziesma no filmas “Teātris”, bet piektajā – “Mežrozīte”.

Kopumā atskaņošanai bija pieteiktas 57 Paula dziesmas, kā arī dziesma “Noktirne”. Vidausks stāstīja, ka zvanu skanējumam ir noteiktas īpatnības, tādēļ visas dziesmas tiem pielāgot nevarēs. Brauns solījis, ka centīsies zvaniem pielāgot iemīļotākās Paula dziesmas.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka par godu Paula 80.gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani februārī sāks atskaņot komponista melodijas, kuras ieteikuši iedzīvotāji. Brauns jau adaptējis šobrīd zvanu atskaņotās melodijas. Komponists brīdina, ka melodiju apstrādes vajadzībām tuvāko pāris nedēļu laikā zvani tiks spēlēti dažādos laikos, ne tikai apaļās stundās.

Šobrīd Rātsnama zvani no plkst.8 līdz 23 ik pēc stundas atskaņo kādu klasisku un tautā zināmu skaņdarbu, starp kuriem nav nevienas Paula melodijas. No Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases sāka skanēt 2006.gadā.

Pievienot komentāru

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+