×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Jau nākamnedēļ Ķīpsalā startē “Latvijas Grāmatu izstāde 2015” (Programma)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 27. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2015”, kas piedāvās daudzveidīgu grāmatu klāstu un plašu kultūras programmu, portālam LA.lv pastāstīja BT1 sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Libere.

Šogad izstādē daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas izdevniecības kā “Annele”, “Avots”, “Dienas grāmata”, “Janus”, “Jāņa Rozes apgāds”, karšu veikals “Jāņa sēta”, “Jumava”, “Kontinents”, “Latvijas grāmata”, “Liels un mazs”, “LU Akadēmiskais apgāds”, “Mansards”, “Madris”, “Neputns”, “Pētergailis”, “RaKa”, “Sol un Vita”, “Valters un Rapa”, “Zinātne”, “Zvaigzne ABC”, “White Book” un citas. Grāmatu izstādi ievērojami papildinās mācību literatūras klāsts, kura nozīme mūsdienīgas izglītības ieguvē ar katru brīdi arvien palielinās. Izstādē piedalīsies tādas labi zināmas izdevniecības kā “Pētergailis”, “RaKa”, Biznesa augstskolas “Turība” izdevniecība un “Zvaigzne ABC”.

Libere atgādina, ka Grāmatu izstādes centrs, tās sirds ir kultūras stends, proti, Latvijas Grāmatnieku ģildes ekspozīcija, kurā varēs sastapt autorus, iegūt autogrāfus un paspiest arī roku savam iemīļotajam rakstniekam.

Savukārt sestdien, 28. februārī, plkst. 12 Ķīpsalā sāksies notikums, kuru ar nepacietību ir gaidījuši bērni no visiem novadiem. Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrijas” eksperti no visas Latvijas jau 13. reizi tieši grāmatu izstādē Lielajos lasīšanas svētkos nosauks populārākās grāmatas, ko lasījuši pagājušā gada laikā. Rakstnieki, ilustratori, tulkotāji un izdevēji saņems šokolādes grāmatu kā augstāko jauno lasītāju godalgu.

Darbosies arī bērnu izklaides istaba “Millili” – mājīgi iekārtota istaba, kurā varēs doties līdzi grāmatu autoriem brīnišķīgos fantāziju ceļojumos, klausīties mūziku, skatīties multiplikācijas filmu, piedalīties radošajās darbnīcās un spēlēs un citādi jautri pavadīt laiku.

Tāpat darbosies arī jau tradicionālais Grāmatu maiņas punkts, ko uzraudzīs “Rīgas Centrālās bibliotēkas” laipnās darbinieces.

Izdevniecības “Lauku Avīze” rīkotie pasākumi Grāmatu izstādes ietvaros.

Grāmata izstādes kopējā programma.

 

Grāmatu svētku kultūras programma

Piektdiena, 27. februāris

Plkst. 10.30-12 Izstādes atklāšana.
Piedalās Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, BT 1

Plkst. 12-14 Diskusija “Lasīšana 21. gadsimtā. Kurp ejam?” (“Apgāds Zvaigzne ABC”)

Plkst. 14-15 Lai dzīvo mežonīgie pīrāgi!
Grāmatu sērijas “Mežonīgie pīrāgi” 5. grāmatas “Mežonīgie pīrāgi un Imperators” autora Māra Putniņa sveiciens lasītājiem un aktiera Mārtiņa Brūvera monoizrāde lieliem un maziem par pīrāgiem un pīrāgošanos. (AS “Valters un Rapa”)

Plkst. 15-16 Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu padomju armijas ikdienas portretējums.
Ar grāmatu “Santamonika, Arhangeļskas apg.” iepazīstinās autors Viks (Viktors Kalniņš). (Apgāds “Jumava”)

Plkst. 16-17 Saruna par Tikumību.
Skaidrosim cik pasaules mērogā ir svarīga izpratne – tikumība un ko darīt, lai atjaunotu izpratni par to. Vadīs reģionālās starptautiskās kustības “Par Tikumību” vadītājs Pēteris Urtāns, izdevniecības “Sol Vita” vadītāja Veronika Lāce. (Izdevniecība “Sol Vita”)

Plkst. 17-18 Jaunāko grāmatu “Gudrības Vārds – 10″ un „Grēku nožēlošana glābs Krieviju” prezentācija.
Grāmatu apskats par tēmu, kāda nepieciešamība Pasaulē ir mainīt apziņu. Vadīs reģionālās starptautiskās kustības “Par Tikumību” vadītājs Pēteris Urtāns, izdevniecības “Sol Vita” vadītāja Veronika Lāce. (Izdevniecība “Sol Vita”)

Sestdiena, 28. februāris
Plkst. 10-11 Terjes Bindera grāmatas “Kur piedzimst vējš” atklāšana.
Harizmātiskā norvēģu autora stāstījums par savas dzimtas sakņu un identitātes meklēšanu Latvijā, sava latviskuma apzināšanu un atbilžu meklēšanu, kāpēc viņa vecvecāki 1905. gada revolūcijas laikā pameta Latviju uz neatgriešanos. (AS “Valters un Rapa”)

Plkst. 11-12 Romantiskā literatūra agrāk un tagad.
Pasaule piedāvā milzum daudz dažādu kārdinājumu. Tomēr daži cilvēki izvēlas lasīt grāmatas. Kāpēc? Kāpēc lasīt romantisko literatūru, ja var noskatīties filmu? Kas mainījies kopš Džeinas Ostinas laikiem literatūrā?
Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēt aicināti lasītāji, mediju eksperti, psihologi, un dažādu nozaru pārstāvji. Komentārus un atziņas apkoposim pasākumā “Dāmu sarunas” (Apgāds “Kontinents”)

Plkst. 12-13 Kad bērni vaicā par mīlestību un seksu.
Jaunas un atraktīvas grāmatas “Izskaidro man” atvēršana.  Atbildes uz bērnu jautājumiem par ķermeni, pubertāti, mīlestību un seksualitāti. Kāpēc cilvēki bučojas? Kā izskatās mammas vēderā? Kā nodarbojas ar seksu? Patiesi jautājumi un speciālistu atbildes. (SIA “Jānis Roze”)

Plkst. 13-14 “Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija”. No revolūcijas uz Maidana līdz Krimas okupācijai un Krievijas iebrukumam Donbasā.
Piedalās grāmatas autors Imants Liepiņš, Latvijas Ukraiņu kongresa, Vēstniecības Ukrainā, Ārlietu ministrijas pārstāvji. (Apgāds “Jumava”)

Plkst. 14-15 Neparasti piedzīvojumi Rīgā, Romā un Parīzē jeb Kādas mīklas slēpj kristāla galvaskauss?
Arno Jundzes romāna “Kristofers un Ēnu ordenis” atvēršanas svētki. (“Apgāds Zvaigzne ABC”)

Plkst. 15-16 Zelts vai putekļi? – Kaislības 19. gadsimta mācītājmuižā.
Ingunas Baueres romāna “Mācītājs un viņa dēls” atvēršanas svētki. (“Apgāds Zvaigzne ABC”)

Plkst. 16-17 Stāsts par maniaku, mīlestību un sieru peļu slazdā.
Daces Judinas detektīvromāna “Siers otrajai pelītei” atvēršanas svētki. (“Apgāds Zvaigzne ABC”)

Plkst. 17-18 “Latvijas armijas krūšu nozīmes. 1918. -1940.” un “Latvijas valsts apbalvojumi 1918.-1940.”
Raimonds Pranks stāsta par divām Latvijai nozīmīgām grāmatām, kurās apkopoti Latvijas valsts apbalvojumi un armijas krūšu nozīmes. Visu grāmatas svētku laikā – ekskluzīva iespēja apskatīt apbalvojumus tuvplānā. (Autoru kolektīvs)

Svētdiena, 1. marts
Plkst. 11-12 Autores Jurgas Adomo (Lietuva) grāmatas “ES+ZB=ES” atvēršanas svētki.
Sižets balstīts uz patiesiem notikumiem.  Sākotnēji stāstu veidā publicēts internetā un strauji ieguvis lielu piekritēju pulku, tas tika izdots grāmatas formātā. Autore stāstīs par grāmatas tapšanu,  varoņu saistību ar Latviju, un kas viņu iedvesmoja. (SIA J.L.V.)

Plkst. 12-13 Tautā iemīļotā dzejnieka, gan jaunākie, gan senākie dzejoļi un dziesmas ar autora vārdiem.
Jānis Peters par dzeju. (Apgāds “Jumava”)

13.00-14.00 Barjerskrējiens.
Otrās grāmatas atklāšana un tikšanās ar autoru, laikraksta «Literatūra un Māksla» ilggadēju redaktoru Jāni Škaparu. Pasākumā piedalīsies avīzes līdzstrādniece Sarmīte Ēlerte. (“Apgāds Zelta grauds”)

Plkst. 14-15 Grāmatas “Cilvēks krāsu pasaulē” ieskandināšana.
Elizabete Ozola ir dziedniece ar augstāko garīgo izglītību un ilggadēju pieredzi praktiskajā dziedniecībā. Autore stāstīs par topošo grāmatu “Cilvēks krāsu pasaulē”, kas kā izziņas avots noderēs cilvēkiem bez iepriekšējām zināšanām par krāsu iedarbību, kā arī attīstīs lasītāja intuīciju un praktiskās iemaņas krāsu izvēlē ikdienā. (SIA J.L.V.)

Plkst. 15-16 Uldis Ģērmanis, Didzis Liepiņš – Latvietis un latvietība.
Didža Liepiņa saruna ar bijušo diplomātu Valdi Krastiņu par Ulda Ģērmaņa neparasto un izcilo personību kā arī politisko situāciju 90to gadu sākumā Latvijā. Saruna balstīta uz Didža Liepiņa un Ulda Ģērmaņa vēstuļu apmaiņu, kas apkopota grāmatā “Maiņu laika zīmes” un Eduarda Berklava un Ulda Ģērmaņa saraksti, kas apkopota grāmatā “Dialogi”.(AS “Valters un Rapa”)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+