Dabā
Zaļā dzīvošana

Jau novēro stārķa atlidošanu0

Foto – Shutterstock

Marta beigās Latvijā turpina atgriezties gājputni, liecina informācija portālā “Latvijasputni.lv”.

Svētdien, 25.martā Saldus novadā, lokāli kukurūzas laukā Druvā manītas septiņas Kanādas zosis, bet sešas migrācijā Engures novada Smārdes apkārtnē. Savukārt vēl 14 redzētas Daugavā pie Šķērssēkļa, Rīgā.

Turpretī sestdien, 24.martā manīts viens zivju ērglis migrācijā virs Jostas stacijas, Dobeles novadā, kas ir agrs migrants. Tāpat sestdien manīts viens gaišais ķeģis kopā ar parastajiem ķeģiem Eimuru laukos, Ādažu novadā.

Piektdien, 23.martā redzēts viens melnais stārķis pie Papes ezera, Rucavas novadā, kas ir pirmais pavasara migrants. Vēl redzēta viena sarkanā klija pie Ploces, Pāvilostas novadā.

Kā ziņots, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis iepriekš brīdināja – lai arī putnu gripas aktivitāte Eiropā šogad ir zemāka nekā pērn, putnu turētājiem Latvijā jābūt piesardzīgiem un jāturpina ievērot biodrošības pasākumus, jo saslimšanas risks joprojām ir augsts. Viņš norādīja, ka putnu turētājiem visā Latvijā ir būtiski ievērot biodrošību, ir sevišķi periodā, kad atgriežas gājputni, jo riski ir augsti – pērn saimniecībās Nīderlandē un Zviedrijā tika konstatēta mājputnu saslimšana ar putnu gripu.

Šogad, atšķirībā no pagājušā gada, Latvijā netiks noteikti mājputnu turēšanas ierobežojumi, jo putnu gripas aktivitāte Eiropā ir zemāka.

LA.lv