×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Jau svētdien pirmizrāde operetei “Jautrā atraitne” (2)

Foto: O. JansonsFoto: O. Jansons

Svētdien, 1. martā, plkst. 17 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” pirmizrādi piedzīvos Franča Lehāra operetes “Jautrā Atraitne” jaunuzvedums, bet pašai operetei šogad aprit 110 gadu, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Šī zelta laikmetā tapusī muzikālā pērle jau 110 gadus spoži dzirkstījusi uz teātru skatuvēm visā pasaulē. Operetes sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba “Sūtniecības atašejs” – stāsta par mīlestību, kas svarīgāka par visu, jo tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta.

“Mīlestības un labvēlības pilna gaisotne, labi pazīstama mūzika un interesants librets, kuru mūsdienīgi latviskojusi Amanda Aizpuriete, ir priekšnosacījumi, lai lieliska radošā komanda veiksmīgi iestudētu klasiksās operetes etalonu,” stāsta Ozoliņa-Kozlovska.

Latvijas operetes fonda stratēģiskais mērķis ir atjaunot Operetes teātri Latvijā. Tagad Niko Dostāla operetes Klīvija iestudējumam pievienojas Jautrā atraitne, kuras iestudējumus Latvijas publika atceras no 1956., 1967., 1971., 1984. gada izrādēm latviešu un 1956., 1966., 1981. krievu valodā.

Pirmizrādei sekos izrādes 8. martā plkst. 17, 15.martā plkst.18. Iestudējuma diriģents ir Guntars Bernāts, režisors – Jānis Kaijaks. Galvenajās lomās: Sonora Vaice, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, mākslinieciskais konsultants – diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vakar noskatījos kopā ar mammu un abas bijām vīlušās. Klasiskā operte praktiski bez dekorācijām! Dziedoņi dancoja plēves siltumnīcā. Akustika zem katras kritikas – dziedātājiem varēja saprast labi ja katru 10. vārdu. Lai cik tas nebūtu smieklīgi, visskaidrāk savu gabalu nodziedāja … Jānis Kirmuška!

  2. Un kas tad ir horeogrāfs [ jpm. ] …..jeb operete ir bez baleta !?

Draugiem Facebook Twitter Google+