×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Jau svētdien skanēs sirsnīgais “Bilžu” ģimeņu koncerts

Foto: Veronika SimoņenkovaFoto: Veronika Simoņenkova

Miltiņu ģimene.

Svētdien, 2. oktobrī, plkst. 18, mūzikas klubā “Kaļķu vārti” koncertā “Ielūdz Bilžu mūziķi un viņu bērni” uz vienas skatuves dziesmās, emocijās un profesionālajā pieredzē dalīsies dažādu paaudžu festivāla izpildītāji, informē “Bilžu birojs”.

Atklājot festivālu, tiek turpināta pērn aizsāktā tradīcija – aicināt mūziķus kopā ar viņu bērniem piedalīties ģimeniskā koncertā. Šoreiz koncerta programmu veidos 15 ģimeņu priekšnesumi.

“Mūziķu un viņu bērnu koncerts, manuprāt, ir viens no maigākajiem un reizē spēcīgākajiem festivālā, jo tajā uz skatuves apvienojās vienas ģimenes divu paaudžu spēku, bet Orubu ģimenes priekšnesumā uz skatuves muzicēs pat triju paaudžu pārstāvji – tētis Indris, dēls Artis un mazdēls Daniels Artūrs,” pauž dziesminieks Arnis Miltiņš, kam pašam ir kupla un muzikāla ģimene, kura arī šogad kāps uz festivāla “Bildes” skatuves.

“Šis koncerts ir labs iemesls, lai mūziķu ģimenes svētdienas noskaņā kopā saspēlētos. Ikdienā mums neiznāk kopā muzicēt, bet pēdējos gados saspēlējamies ģimenes saviesīgajos vakaros. Jo sevišķi mani pārsteidz, ka māsa Paula ģitāras pavadījumā dzied līdzi mammas dziesmām. Šīs dziesmas es neatceros, varbūt nekad neesmu pat dzirdējusi, bet Paula zina tās visas!” – saka mūziķe un komponiste Sniedze Prauliņa. Viņa koncertā uzstāsies kopā ar māsu Paulu un vecākiem – komponistiem Silviju Silavu un Uģi Prauliņu.

Arī grupas “Dzelzs vilks” līdera Jura Kaukuļa ģimenē muzicē visi – dēls Marts spēlē vijoli un ģitāru, meita Rūta flautu un sintezatoru, bet sieva Aija – kokli un taustiņu instrumentus. Pašlaik viņa apgūst arī čella spēli. “Kopā esam spēlējuši dažādos labdarības pasākumos un cita veida koncertos. Reizēm uzstājamies visa ģimene, reizēm tikai kopā ar puiku vai ar meitiņu – katru reizi kombinācija ir citāda. Bērni paši izlemj, vai viņi grib spēlēt vai ne. Pirms kopīgas uzstāšanās visvairāk laika nepieciešams, lai atlasītu repertuāru, jo mēs visi esam mūziķi ar savu viedokli. Tāpēc notiek balsošana. Arī festivāla “BildesS” koncerta dziesmu, kas iepriecinās klausītājus un arī mūs pašus, izvēlēsimies balsojot,” stāsta Juris.

Koncertā “Ielūdz Bilžu mūziķi un viņu bērni” uzstāsies arī Armands un Andrievs Alkšņi; Fārti un Riekstiņi; Igeta, Krišjānis Gaiķi un Marita, Kristaps Karpi; Aivars un Zane Gudrie; Nils Īle ar ģimeni; Andris un Valters Mucenieki; Ziemeļu ģimene; Guntars un Henrijs Mucenieki; Lauris un Egons Valteri; Ādamsoni un Ārijs Šķepasts; Daira Madara un Uldis Kākuļi un citas muzikālas ģimenes. Koncertu vadīs dziedātāja Ieva Sutugova un dziesminieks Arnis Miltiņš.

Festivāla ietvaros mūzikas klubā “Kaļķu vārti” izskanēs arī “Folkkoncerts” (5. oktobrī) un “Jauno dziesminieku koncerts” (6. oktobrī). Mūzikas namā “Daile” klausītājus priecēs “Bildēs sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts” (10. oktobrī), “Blūza koncerts” (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks “Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts bērniem” (23. oktobrī), “Bilžu veterānu koncerts” (23. oktobrī).

Savukārt jau no 25. augusta līdz 20. oktobrim tirdzniecības centrā “Spice” apskatāma festivāla izstāde “Bilžu Puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+