×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. decembris, 2017
Drukāt

Jau trīs mēnešus Vējonim palīdz “slepenpadomnieks” Zaķis (29)

Foto no facebook.comFoto no facebook.com

Reklāmas jomas uzņēmējs Zigurds Zaķis Raimondam Vējonim dod padomus stratēģiskās attīstības jautājumos.

Ja ticēt Valsts prezidenta interneta mājas lapā sabiedrībai sniegtajai informācijai, Raimondam Vējonim dažādās jomās palīdz seši vārdā un uzvārdā nosaukti padomnieki. Taču īstenībā prezidenta padomnieki ir septiņi, bet viens no tiem tiek slēpts kopš augusta beigām.

Pirms trim mēnešiem par R. Vējoņa “slepenpadomnieku” ir kļuvis neveiksmīgs reklāmas jomas uzņēmējs, Saeimas deputāta Dzintara Zaķa brālis Zigurds Zaķis, kurš pēdējos trīs mēnešus valsts galvam dod padomus “stratēģiskās attīstības jautājumos”.

“Uzaicināto cilvēku sarakstu mēs parasti nepubliskojam,” tā Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis novembra vidū medijiem skaidroja, kāpēc Valsts prezidenta kanceleja nevēlas atklāt visus tos cilvēkus, kas ielūgti uz prezidenta rīkoto pieņemšanu Rīgas pilī par godu valsts svētkiem. Tagad, kad pēc oficiāla informācijas pieprasījuma iesniegšanas saraksts tomēr ir saņemts, atklājas, ka sarakstā ir fiksēts jaunpieņemts nozīmīgs kancelejas darbinieks, kura pieņemšanu darbā Valsts prezidenta kanceleja nav vēlējusies atklāt sabiedrībai.

Taču, lai gan Valsts prezidenta mājas lapā Z. Zaķa vārds un amats nav atrodams, valsts svētku ielūgto personu sarakstā viņš ir minēts kā Valsts prezidenta “padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos”. Turklāt padomus par “stratēģisko attīstību” viņš R. Vējonim, izrādās, dod jau vairāk nekā trīs mēnešus: kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publisko datu bāze, prezidenta “slepenpadomnieka” amatā Z. Zaķis ir stājies šā gada 30. augustā.

Z. Zaķa deklarācija rāda, ka “stratēģiskās attīstības” padomu sniegšanu viņš spēj savienot ar it kā pietiekami intensīvu uzņēmējdarbību: viņš ir valdes loceklis SIA “DMCG” un SIA “Stratēģisko inovāciju darbnīca”, kā arī komercpakalpojumu jomas izpilddirektors un valdes loceklis SIA “Dzeltenā zemūdene”. Jaunajam Valsts prezidenta padomniekam pieder arī kapitāldaļas šajos trīs uzņēmumos un vēl arī SIA “Balta komunikācijas” un SIA “Digital guru”.

Savukārt savā profilā sociālajā tīklā “LinkedIn” Z. Zaķis uzsver, ka bijis veselu divu Latvijas reklāmas aģentūru – “Balta komunikācijas” un “Domino BBDO” – dibinātājs un 2010. – 2011. gadā sekmīgi darbojies reklāmas jomā Krievijā. “Komunikācija, stratēģiskā plānošana, stratēģija, mārketings, reklāma, dizains, mediji, sociālās platformas, digitālais laikmets,” Z. Zaķis savas darbības jomas apraksta savā mājas lapā.

Taču oficiālo datu bāzu ziņas neļauj secināt, ka savu kompetenci stratēģiskajā attīstībā Z. Zaķis būtu spējis izmantot paša uzņēmējdarbībā. Pašlaik “Lur­soft” datu bāzē par aģentūru “Domino BBDO” nekādas ziņas nav atrodamas, savukārt “Balta komunikāciju” saimnieciskā darbība ar VID lēmumu apturēta jau 2015. gada jūnijā.

Kā rāda “Lursoft” dati, “Stratēģisko inovāciju darb­nīca” novembra sākumā bija valsts nodokļu parādnieks un saimniecisko darbību neveic, tāpat saimniecisko darbību pērn nav veikusi arī DMCG. SIA “Dzeltenā zemūdene” ar vienu oficiālu darbinieku pērn apgrozījusi 27 092 eiro, bet SIA “Digital guru” pērn apgrozījusi 55 005 eiro, taču gadu beigusi ar zaudējumiem un novembrī tāpat bijusi nodokļu parādnieku reģistrā.

Valsts prezidenta kanceleja piektdien neatbildēja uz jautājumu, kāds ir bijis Z. Zaķa ieguldījums pēdējo trīs mēnešu laikā, dodot padomus R. Vējonim, un vai pirms pieņemšanas darbā ir tikuši izvērtēti Z. Zaķa sasniegumi uzņēmējdarbības jomā, kas varētu liecināt par viņa praktisko kompetenci stratēģiskās attīstības jautājumos.

Saskaņā ar Valsts prezidenta kancelejas atklātajām nepilnīgajām ziņām padomnieka vidējais mēneša atalgojums ir vairāk nekā 3100 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. prezim zaķi patīk,ar vienu smuki lidoja kopā uz Gruziju,rezultātu zinām.

 2. Sanāk tā, ka Vejona k-gs izšķiež nodoklu maksātāju naudu….Paldies tev dārgais un ” godigais prezident “…vai tad Tu esi apaļš neziniitis.
  Ar ko tu nodarbojies ?
  Braukā ar šleseriem pa AAE rīkotajām vakariņām ?? Centies sabīdīt OIK 2 zaglīgās shēmas ?

  Oficiālo datu bāzu ziņas neļauj secināt, ka savu kompetenci stratēģiskajā attīstībā Z. Zaķis būtu spējis izmantot paša uzņēmējdarbībā…ir nodoklu parādnieks VID.

 3. Viss notiek, process turpinās:
  Šobrīd mūsu „projektu” varētu izteikt vienkāršā formulā: „grābj, kas var!” Dr. hist. Harijs Tumans:
  Par valsts identitāti un par ciklopiem valstī

 4. Mīļie tautieši,man ir faktiski TIKAI viens jautājums jums:”KAS IR LATVIJAS PREZIDENTS PĒC BŪTĪBAS?” Ko ir LV iesmērējusi ZZS + SC?Tik daudz riebeklību viņš ir pastrādājis,ka ir jāveido kārtejā komisija lai izpētītu VAI ir pieļaujami,ka LV galvgalī kvern būtībā valsts noziedznieks,kurš noturas pie varas ar lielu melu palīdzību.Un mēs jau vēl arī ne visu zinām!!Pat tikai pāris gadu laikā.Ko vēl mēs sagaidīsim no šā ampelmaņa?

 5. polgoda polgoda plohaja pogoda

 6. KAUT VIENREIZ BEIGTOS TĀ VĪTEROŠANA PAR TAUTAS VĒLĒTU PREZIDENTU. Mēs būtu iekrituši zr Zīgeristu, lietuvieši iekrita ar Patsu un divus gadus netika no viņa vaļā. Cehi iekrita ar to pašreizējo žūpu, Moldovas tautas vēlētais prezidents pret tautas un parlamentu gribu bučojas ar Kremli. Vai mums uz šiem grābekļiem jākāpj?

 7. Jau sen vajadzēja sarīkot referendumu par prezidenta institūcijas likvidēšanu. Es gribu redzēt aprēķinu , cik izmaksā katru mēnesi prezidents, kurš tāpat neko nedara un pēc konstitūcijas pat nedrīkst darīt, cik maksā visa viņa kanceleja ar baru liekēžu , padomniekiem, komandējumiem, automašīnām, mēbelēm. Cik maksā visu pensionēto prezidentu uzturēšana, neskaitot pensiju, lai nu tā būtu, bet visi auto, sekretāres , bezmaksas dzīvokļi prezidentiem, kuri vairs nav amatā. Nevienā valstī nav tādas greznības. Par to būtu daudz vairāk jāuztraucas, kā par kaut kāda dzelzceļa celšanu , vai salūta izšaušanu vienreiz gadā.

 8. Cik stūlbs var būt pr-ts ja viņam padomus dod neveiksminieki.

 9. ISTAIS PADOMDEVEJS.

 10. Tik jauks vārds mazu spēju padomniekam, Slepenzaķis. Tomēr, nezinot Slepenzaķi personīgi, ir vispārēja likumsakarība – ja tu padomniekos savāc caurkritušos, tad tevi pašu uzskatīs par vēl nespējīgāku par viņiem – zaudēsi cieņu.

 11. Ja Lato Lapsas kungam būtu citi naudas devēji, tad šī ziņa nesasniegtu “citus medijus”, lēts Lato, tik lēts.

  Savukārt, tie, kas kaut mazliet saprot stratēģisko komunikāciju, skaidri zina, ka Zaķis ir labākais, kas noticis ar Vējoņa kanceleju.

 12. Zaķi ir pazīstami speciālisti tumbočku stratēģiskajās izstrādēs Slepenpadomnieka pienesums varētu būt ievērojams.Tā kā informācija par tumbočkām un visām ar tām saistītajām darbībām un stratēģiskajiem risinājumiem ir sevišķi slepena,tad nekādu informāciju Prezidenta kanceleja nav tiesīga sniegt.

 13. Labus padomniekus izvēlējies, ja ar visiem viņu padomiem viss, ko prezidents dara, snaķa kaut kā šreijā… Un ja tā, tad nafig to baru uzturēt?

 14. Treknie zaķi trekni dzīvo!

 15. Ja atklājas,ka kāds savam amatam ir aplam nederīgs,tam pieliek pie algas un no amata pienākumiem atbrīvo.Acīmredzot,šis nav tas gadījums.Zaķu dzimta ir strādīga un kompetenta jebkādā darbā.

 16. zaķa spiras ir delikatese

 17. Nu ar tādas personas padomie,kam pašam nekas ”nel’īmējas”,V’ejonits tālu netiks.

 18. Ļoti līdzīgs savam brāļukam.

 19. Visur tikai žurkas ganās.

 20. Prezidents Vējonis aizvien vairāk sāk pārsteigt ar savu nekompetenci un vispār ar steigu jāgroza likums par tautas vēlētu prezidentu- ja vēl paliks Latvijā vēlet griboši ļaudis. Pirmais ko prezidentam ir jāsakārto -tiesu vara, NACIONAĻI dara ko grib un kā viniem iepatīkas.Tad labāk gāzt šo blēžu bandu- izjaukt viņu sazvērestības plānus, un nepielaut nākošās vēlēšanas nākt pie varas MAFIJAI .

  • Tautas vēlēts prezidents nebūs nekas labāks – ievēlēs kādu tautā populāru aktieri vai cita veida mākslinieku. Vai arī tādu, kuram vairāk naudas devēju kampaņas apmaksāšanai.

 21. Nezināju ka mūsu valstī ir prezidents

Draugiem Facebook Twitter Google+