×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

Jau tuvākajā laikā vāciešiem būs jāstrādā līdz 73 gadiem (12)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Tuvāko desmitgažu laikā vāciešiem jārēķinās, ka pensionēties tie varēs tikai 73 gadu vecumā, piektdien paziņojis Ķelnes Ekonomisko pētījumu institūts (IW).

Šobrīd vācieši var pensionēties 65 gadu vecumā, taču paredzēts, ka līdz 2029.gadam pensionēšanās vecums tiks pakāpeniski paaugstināts līdz 67 gadiem.

Tomēr saskaņā ar IW veikto pētījumu, kura rezultāti publicēti laikrakstā “Die Welt”, gadījumā, ja pensiju vai sociālās apdrošināšanas iemaksu apmērs netiks mainīts, 2041.gadā vācieši varēs pensionēties tikai 73 gadu vecumā.

IW pētnieki noraida arī apgalvojumus, ka imigrantu pieplūdums ļaus apturēt pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.

Šobrīd uz katriem trim darbaspējīgā vecumā esošiem vāciešiem ir viens pensionārs, taču sagaidāms, ka tuvākajos gados demogrāfiskā situācija pasliktināsies, turpinoties iedzīvotāju novecošanās procesam.

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible, kas pats šobrīd ir 73 gadus vecs, jau nācis klajā ar aicinājumu paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 70 gadiem, norādot, ka pensionēšanās jāsaista ar prognozējamā dzīves ilguma palielināšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Bravo lai tie valstsvācieši strādā un uztur tos migrantu pūļus, kuriem darbs nav pa prātam – lai strādā baltie… un pienes kafiju pie gultas…

 2. Vācu politiskā programa ,ja baltā cilvēka IQ 100 ,tad ienācēju 3-4 milj. IQ 70-79… Ražot jau ne ,bet patērēt jā !Kurš strādās? Vai jaunie izglītotie vācieši grībēs atrasties valstī kurā nevar droši justies? Atbilde,NĒ ! Ko darīs? Emigrēs uz ASV ,Austrāliju ,Jaunzelandi ,Kanādu Čīli, Argentīnu ,Urugvaju. Tad nu sanāk kā šāda pārprastā cilvēkmīlestība tuvāko 30-40 gadu laikā pārvērtīs Vāciju no Eiropas industriālā Flagmaņa par marginālu patēriņa valsti. Britos Vācijas problēma izgaismojas Londonā,Birmingemā,Lidsā utt.

 3. Kāds sakars Starp Vācu pensionāru -pensionēšanās vecumu un sabiedrības novecošanu ? Espersonīgi neredzu ! piemēram 100.000-200.000 jaunu āfrikāņu saražo mazāk par 1 autobūvē nodarbinātu vācīeti !
  N2 ; āfrikāņi un arābi nāk no valstīm ar IQ 70-85 ! Piemēram,valsti būvē cilvēkikuriem IQ 90 ,valsts sair”sana notiek sabiedrībās ar IQ 70,ASV armija atsijā pretendentus ar IQ 85(vairums afro un latinos), cilvēki nošādām sabiedrībām nau adaptējami Rūpnieciskiem ražošanas procesiem (ieskaitot vienkāršos). var kalpot par finansu piramīdas daļu, ir stabs ,ir sienamais kredīts…tālāk jau lai domā valsts. Bankas.utt.

 4. Gan jau tas attiecas tikai uz iestāžu krēslā pirdējiem. Uzņēmējs dara kā grib…

 5. ,,Dižais,, baņķieris rungainis reiz teica ka jāstrādā būs līdz nāvei. Sociālisms beidzies ,tagad katrs tikai par sevi un sev kā katrs māk.Dzirdēju interviju ar kādu jaunu vācu bezbērnu pāri,kas sevi labprātīgi sterilizējuši lai brīvi seksotos un dzīvotu laimīgi ,netraucēti bez bērniem un problēmām. Latviešiem vajadzētu pārņemt šo pieredzi,atkristu bāreņu namu ,specinternātskolu uzturēšana un ar ietaupīto naudu varētu palielināt algas ierēdņiem,saeimas deputātiem un valdībai.

 6. Es sen jau esmu teikusi , kameer pienäks müsu Rente , büs jästrädä lidz visiem 100 !

 7. nu ja vāciešiem tik ilgi jāstrādā,tad jau mēs vispār līdz pensijai nenodzīvosim, un, kas tad tādus večus darba turēs, ja pat jauniem nav pie mums darba,jābrauc uz ārzemēm,pareizi valsts kārtējo reizi varēs paņemt to naudiņu ko iekrājuši nodokļus maksājot,priekš valsts kases, lai segtu deficītu,piedodiet, ja kādu esmu netaisni aizvainojusi,tās ir manas pārdomas,,ja citviet Eiropā tas būs ,tad jau nekas cits mums neatliks,Brisele nolems un viss.

 8. super,pedejais laiks,tad nav jega krat pensijas fondam,dzivoju sodien!!!

 9. Tad latvieši strādāss līdz 83…

 10. doiči jau melnos darbus nedara(tam ir letiņi), tā kā nekas traks jau nebūs !

 11. kopus spēkiem sauļup Atbildēt

  Vācieši rukās, vāciešu VIESI vairosies. Jedem das seine …

 12. tas ir vājprāts,iziet uz to ka ne katrs to piedzivos,

Draugiem Facebook Twitter Google+