×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Jaunā AIP apstiprināta nepilnā sastāvā; Ratnieku neievēl

Saeima ceturtdien pēc četras stundas garām debatēm Augstākās izglītības padomes (AIP) sastāvā apstiprināja 11 no 12 virzītajiem kandidātiem, taču Latvijas Studentu apvienības virzītais Edvards Ratnieks netika ievēlēts padomē, aģentūra BNS uzzināja Saeimā.

Par Ratnieku balsoja 37 deputāti, pret – 46 un vēl pieci deputāti balsojumā atturējās. Tādējādi Ratnieks vienīgais no visiem izvirzītajiem kandidātiem izkritis.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kurš iepriekš aicināja neatbalstīt piecu AIP locekļu kandidatūras, kuri jau vienu termiņu padomē nostrādājuši, patlaban atturējās komentēt Saeimas balsojumu.

Ratnieks žurnālistiem pēc balsojuma atzina, ka viņa neievēlēšana nav bijusi pārsteigums. Viņš arī uzskata – tas, ka politiķi par viņu tik daudz runā, liecina, ka viņš savu mērķi sasniedzis.

Latvijas Rektoru padomes virzītais, līdzšinējais AIP priekšsēdētājs Jānis Vētra atbalstīts ar 71 balsi par, 16 pret un četriem deputātiem atturoties.

Jaunajam sastāvam Latvijas Zinātņu akadēmija virzīja Juri Ekmani, kuru atbalstīja 64 deputāti, pret bija 24 deputāti un trīs tautas kalpi atturējās.

Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas izvirzītais Andris Teikmanis, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas virzītā Inita Tamane, Augstskolu profesoru asociācijas virzītā Tatjana Volkova, Latvijas Darba devēju konfederācijas virzītais Vilnis Rantiņš, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības virzītā Ilze Trapenciere visi atbalstīti vienbalsīgi.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras izvirzītais Aigars Rostovskis atbalstīts ar 77 balsīm par un 16 balsīm pret. Latvijas Koledžu asociācijas darbam padomē virzītais Jānis Rozenblats saņēma 78 deputātu balsis, bet 16 deputāti bija pret viņa kandidatūru. Savukārt Privāto augstskolu asociācijas izvirzītais Juris Zaķis atbalstīts ar 89 balsīm un vienu balsi pret.

Iepriekš Ķīlis (RP) aicināja nevirzīt apstiprināšanai AIP tos, kas jau iepriekš strādājuši padomē. No 11 izvirzītajiem kandidātiem tādi ir pieci –Vētra, Rostovskis, Rozenblats, Ekmanis un Ratnieks.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Inga Vanaga (RP) iepriekš norādīja, ka IZM ir iebildumi pret AIP darbību kopumā, bet katra individuāla padomes biedra atbildību izvērtēt nav iespējams, tāpēc IZM iebildusi pret atkārtotu to biedru iecelšanu, kuri jau šobrīd ir padomē.

Deputāti piedalījās apmēram četras stundas ilgās debatēs, kurās sprieda ne vien par konkrētiem AIP kandidātiem, bet arī apsprieda Ķīļa iecerētās reformas izglītības sistēmā. Īpaši karstas debates izvērsās, runājot par ministra darbību.

Lai arī vairāki deputāti un arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) vairākkārt norādīja, ka debates ir par vai pret AIP kandidātiem, sarunas risinājas par visiem ar augstāko izglītību saistītajiem jautājumiem.

Esošās AIP pilnvaras beidzas 22.decembrī, tajā pašā dienā darbu uzsāks jaunais padomes sastāvs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+