Mobilā versija
Brīdinājums -0.7°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Jauna aplikācija ceļotājiem, kam interesē kultūra un vēsture

Ekrānšāviņš no Letonika.lvEkrānšāviņš no Letonika.lv

Baltijā vadošā informācijas un valodu tehnoloģiju kompānija “Tilde” ikvienam sarūpējusi iespēju labāk iepazīt Latviju, bezmaksas mobilajā aplikācijā “Letonika ceļo” piedāvājot vairāk nekā 2000 apskates objektu un 60 tūrisma maršrutu, vēsta “Tilde” mārketinga projektu vadītāja Santa Pētersone.

“Letonika Ceļo” satura avots ir digitālais zinību resurss letonika.lv, kura attēlu, audio un video Latvijas kultūrvēstures kolekcija pārsniedz 10 000 vienību. “Veidojot “Letonika Ceļo”, mūsu mērķis ir padarīt pieejamu mobilajā vidē to unikālo saturu, kas atrodams portālā letonika.lv un ļauj ikdienā ieraudzīt blakus esošās Latvijas kultūrvides un dabas bagātības. Ceram, ka “Letonika Ceļo” veicinās interesi par Latviju jauniešu un citu vecumu ceļošanas entuziastu vidū,” stāsta letonika.lv vadītāja Anita Vasiļjeva.

Ceļveža unikālo saturu veidojuši gan tūrisma nozares profesionāļi, gan vietējie novadu entuziasti, tāpēc tajā pieejamas arī tādas vietas un maršruti, kas nav atrodami standarta tūrisma ceļvežos, piemēram, “Kino maršruts”, “Zudušo mājvietu dižkoku maršruts”, “Folkloras taka Gaujienā” un daudzi citi. Izrādās, ne tikai Veronā Itālijā, bet arī tepat Rīgā atrodams slavenais “Džuljetas balkoniņš”. Mobilā aplikācija Letonika Ceļo ir kā profesionāls gids, kas vedina iepazīt un izzināt Latvijas kultūras mantojumu, ģeogrāfiju, dabu, kultūrvidi un vēsturi.

Atverot aplikāciju, lietotājs redz tuvākās apskates vietas un maršrutus un var izmantot kādu no piedāvātajiem vai veidot savu maršrutu. Kartes skats parāda tuvāko ceļu no pašreizējās atrašanās vietas līdz izvēlētajam apskates objektam. Ar vietas vai maršruta apskates pieredzi ikviens var dalīties arī savā Facebook lapā.

Aplikācijas “Letonika Ceļo” jaunā versija lietotājiem ir pieejama līdz ar festivāla “LMT Summer Sound 2014” atklāšanu. Iedvesmojoties no Latvijā nozīmīgākā vasaras pludmales festivāla, ikvienam interesentam ir pieejams īpašs maršruts “Vasara Liepājā”, kas piedāvā izbaudīt piedzīvojumus gan populārās, gan mazāk zināmās apskates vietās Liepājā, vēsta “Tilde”.

“Letonika Ceļo” iepriekšējā versija bija zināma kā “Tildes Takvedis”, paskaidro A, Vasiļjeva. “Sekojot mūsdienu tendencēm, nolēmām “Tildes Takvedi” būtiski pārveidot., un, ņemot vērā ceļveža galveno satura avotu, tā pārdēvēšana par “Letonika Ceļo” bija loģisks solis. Plānojam turpmāk veidot arī citas letonika.lv tematiskās mobilās aplikācijas, kas ļautu portāla bagātīgo saturu integrēt arī mobilajā vidē,” skaidro A.Vasiļjeva.

Letonika Ceļo bez maksas var lejupielādēt vietnēs GooglePlay un AppStore. Visiem Tildes Takveža lietotājiem jaunā aplikācija ir pieejama kā iepriekšējās versijas atjauninājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+