×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Jaunā ASV centrālās bankas vadītāja neprognozē izmaiņas monetārajā politikā

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04069465 Chair of the Federal Reserve Janet Yellen testifies at a House Financial Services Committee hearing on the Fed's semi-annual Monetary Policy Report to Congress and the state of the US economy in the Rayburn House Office Building in Washington, DC, USA, 11 February 2014. This is Yellen's first appearance before Congress since taking the reins of the Federal Reserve from former chairman Ben Bernanke. EPA/JIM LO SCALZO

Jaunā ASV centrālās bankas Federālās rezervju sistēmas (FRS) vadītāja Dženeta Jelena otrdien paziņoja, ka neplāno mainīt sava priekšgājēja Bena Bernankes īstenoto monetāro politiku.

Jelena, kura līdz šim bija Bernankes vietniece un centrālās bankas vadītājas amatā stājās mēneša sākumā, ASV Kongresa Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komisijas sēdē uzsvēra, ka ASV ekonomika kopumā ir diezgan labā stāvoklī, tomēr bezdarbs joprojām ir problēma, kā arī norādīja, ka šajā un nākamajā gadā ekonomikā ir gaidāms mērens pieaugums, un ka FRS pakāpeniski samazinās ekonomikas stimulēšanu.

Tomēr jaunā FRS vadītāja sacīja, ka FRS Federālā atvērtā tirgus komiteja, kas pieņem lēmumus par monetāro politiku, nākamajā sanāksmē martā varētu apsvērt pauzi pakāpeniskā ekonomikas stimulēšanas samazināšanā, ja ekonomiskie rādītāji būtiski pasliktināsies. FRS, kas līdz pagājušā gada beigām katru mēnesi iepirka valsts un hipotekāro kreditētāju obligācijas par 85 miljardiem dolāru, no janvāra samazinājusi šo iepirkšanas apjomu līdz 75 miljardiem dolāru, bet no februāra to samazināja līdz 65 miljardiem dolāru. Tika prognozēts, ka turpmāk FRS ik mēnesi nolems samazināt  ekonomikas  stimulēšanas  apjomu par desmit miljardiem dolāru.

Pašreizējā nestabilitāte pasaules ekonomikā “nerada būtisku risku Savienoto Valstu ekonomikas perspektīvai”,”  piebilda Jelena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+