×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Jauna balva Eiropas kino


vassilioufahradi_ec_afp_10

Pagājušo svētdien Kannu kinofestivāla laikā Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu pasniedza pirmo Eiropas Komisijas (EK) programmas “MEDIA” balvu irāņu režisoram Asgaram Farhadi. 


 

To viņš ieguvis par labāko Eiropas filmu projektu savas jaunās filmas veidošanai, kas šā gada rudenī tiks filmēta Parīzē un tās priekšpilsētās. Balva paredz 60 000 eiro stipendiju šīs kinolentes veidošanai. Pērnā “Zelta lāča” laureāts Berlīnes filmu festivālā un “Oskara” ieguvējs par labāko filmu svešvalodā – sadzīves drāmu “Šķiršanās” – ar savu filmas projektu sacentās 330 “MEDIA” atbalstītu kinoprojektu konkurencē no 32 valstīm. Astoņi no tiem bija arī Latvijas filmu projekti.

“Mēs varam lepoties, ka vismaz savus kaimiņus programmas atbalstīto kinoprojektu skaita ziņā esam krietni apsteiguši – Lietuvai un Igaunijai tādi bijuši tikai pa trim. Savukārt ar kinoindustrijām lielajās valstīs kā Francija, Lielbritānija, Vācija, Spānija un Itālija Latvijas kinoļaudīm šajā ziņā sevi salīdzināt nebūtu pareizi,” skaidro “MEDIA Desk Latvija” vadītāja Lelda Ozola. Turklāt šogad Kannu filmu festivāla oficiālajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā iekļautā Latvijas, Vācijas un Holandes kopražojuma filma “Miglā” (“In The Fog”) arī sākotnēji ir saņēmusi programmas “MEDIA” atbalstu. Tas nozīmē – mums ir pamats cerēt, ka kādā no nākamajiem gadiem jauno apbalvojumu saņems Latvijas filmu veidotāji.

Vēl 20. maijā Kannās A. Vasiliu Eiropas Komisijas ierosināto jauno programmu “Radošā Eiropa”, kuras uzmanības centrā ir kultūra, radošās nozares un kas ietver arī programmu “MEDIA”, apsprieda ar filmu režisoriem un nozares profesionāļiem. Tajā pašā vakarā komisāre pa leģendāro sarkano paklāju un pakāpieniem devās skatīties vienu no septiņām Eiropas filmām, kas sacenšas par “Zelta palmas zaru”. To vidū ir, piemēram, Mihaela Hanekes filma “Amour”, Kena Louča “The Angel’s Share” un Tomasa Vinterberga “Jagten”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+