×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Smagi slimā jaunā dzejniece Sofija lūdz palīdzību, lai varētu izdzīvot (1)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Sofijai Stoļarovai ir 19 gadi. Pirms vairāk nekā 10 gadiem viņai noteica šausminošu diagnozi – spinālā amiotrofija. Meitenes muskuļi pamazām novājinās, viņai pastāvīgi jālieto medikamenti un speciālā medicīniskā pārtika, jāiziet regulāras rehabilitācijas.

Bez īpaša režīma, medikamentiem un procedūrām šīs dzīvības stariņš var ātri vien izdzist. Sofijai ir ļoti vajadzīga palīdzība, portālam “LA.lv” pastāstīja fondā “Varonis”.

Kad pirms desmit gadiem meitenei noteica šo diagnozi, ārsti ar nožēlu brīdināja vecākus, ka tā ir ļoti smaga muguras smadzeņu kustību neironu saslimšana. Tā izraisa muskuļu novājināšanos – ar laiku tie nespēj veikt savas funkcijas, un cilvēks kļūst pavisam bezpalīdzīgs.

Slimība progresēja ļoti ātri. Muskuļi ātri zaudēja spēku un kļuva vāji, tāpēc attīstījās skolioze smagā formā un 11 gadu vecumā Sofija vairs nevarēja staigāt. 13 gadu vecumā meitenei veica sarežģītu mugurkaula iztaisnošanas operāciju, pēc kuras viņai nācās valkāt īpašu korseti, ar kuras palīdzību Sofja varēja atrasties sēdus stāvoklī.

Sofija ir ļoti vāja, un viņai pastāvīgi vajadzīga palīdzība. Viņas mamma ir medmāsa un visu laiku ir kopā ar mīļoto meitiņu, un arī pārējie ģimenes locekļi rūpējas par Sofiju. Līdz šim Sofija katru gadu saņēma nepieciešamo ārstēšanu Latvijas sanatorijās valsts bērnu rehabilitācijas programmas ietvaros. Sasniedzot pilngadību, šī programma viņai vairs nebija pieejama.

Rehabilitācija Sofijai nepieciešama vismaz divas reizes gadā. Visas procedūras nodrošina rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri” . Taču ārstēšanās, dzīvošana un procedūras ir pārāk dārgas, lai ģimenei varētu tās apmaksāt.

Slimība turpina progresēt, un rodas jauni sarežģījumi – Sofijai ir grūtības ar rīšanu, tāpēc viņai regulāri papildus jālieto olbaltumvielām bagāto pārtiku “Nutridrink” .

Lai nodrošinātu normālu organisma darbību, Sofijai dienā ir jāizdzer vismaz divi šī dzēriena iepakojumi, katra iepakojuma cena ir 2,49 eiro. Viņai katru dienu nepieciešamas arī higiēnas preces un virkne nekompensējamo medicīnisko preparātu. Katru mēnesi ir vajadzīgi aptuveni 400-600 eiro.

Summa, kas ir vajadzīga rehabilitācijai un medikamentiem vienam gadam, ir 6829,78 eiro. Un Sofijai ir vajadzīgi arī tehniskie palīglīdzekļi – viņai ir nepieciešami speciālie invalīdu ratiņi.

Pavisam jāsavāc vēl 15 022,61 eiro. Tik daudz naudas ģimenei nav, jo vienīgais iztikas pelnītājs ir Sofijas tēvs.

“Meitene sapņo izveseļoties. Viņa vēlas strādāt, palīdzēt cilvēkiem. Viņa arī raksta dzeju, kas ir gaismas un siltuma pilna,” pastāstīja fonda pārstāve Svetlana Starostina.

Pateicoties labsirdīgiem cilvēkiem, piepildījies Sofijas kvēlākais sapnis – izdota viņas dzejoļu grāmata. Sadarbībā ar Kūrorta rehabilitācijas centru “Jaunķemeri” 21.02.2014. plkst 17.00 notiks Sofijas Stoļarovas pirmās grāmatas prezentācija. Šobrīd Sofija “Jaunķemeros” iziet rehabilitācijas kursu. Uz svinīgo pasākumu ir laipni aicināti visi interesenti – visi, kas palīdzēja Sofijai un kas vēlas viņai palīdzēt.

Piezvanot pa tālruni 9 000 6782, jūs ziedosiet Sofijai 1,42 eiro. Jūs varat palīdzēt Sofijai, arī pārskaitot ziedojumu uz zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma uzdevumā ierakstot “Veselības fonds: Sofija Stoļarova” .

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Sociāli nozīmīgu projektu centrs “Varonis””
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK- Swift : HABALV22
LV56HABA0551025632423
-NORDEA- Swift : NDEALV2X
LV50NDEA0000083204700
-DNB NORD- Swift : RIKOLV2X
LV79RIKO0002013211470
-CITADELE- Swift : PARXLV22
LV94PARX0013419570001
paypal: paypal@varonis.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik briesmīgi lasīt šis bēdas, kur cieš mazi bērni, zīdaiņi un lūdz no cilvēkiem palīdzību, kam ari ir tikai cik ir (neesmu pret ziedojumu), tas ir šausmas , ka valsts nevar palīdzet tik izmisušām ģimenēm, pat zāles nav kompensējamās.. ak Dievs, cik tālu var aiziet , vai iedzīt cilvēkus; bezcerībā no valsts kādu palīdzibu saņemt…. tikai cilvēku žēlastība…tālāk laikam nav kur nonākt vairs. Ja kaut viens deputāts ziedotu ikmēnesi šiem nolūkiem ; vai nebūtu prāva summa palīdzibām???

Draugiem Facebook Twitter Google+