×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Jaunā dzīve

Savlaicīgi apzinot veselības problēmas un mainot dzīvesveidu, veselību ir iespējams atjaunot pat bez medikamentiem!

 

Veselības problēmas nesākas vienā dienā. Stress, nepilnvērtīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids ir galvenie dažādu traucējumu ierosinātāji, sasniedzot 40 gadu vecumu. Tāpēc, lai dzīves otrajā pusē saglabātu labu veselību, par to jārūpējas jau jaunībā.

Ikgadējās profilaktiskās veselības pārbaudēs visbiežāk konstatē paaugstinātu asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Uzzinot diagnozi, uzreiz nav jāsāk lietot medikamentus, vēlamos rezultātus iespējams sasniegt, mainot dzīvesveidu, piemēram, pārskatot ēdienkarti un, ja iespējams, palielinot fizisko slodzi.

Medikamenti nepieciešami tikai tiem pacientiem, kuriem ir citi veselības riska faktori, piemēram, sirds asinsvadu slimība, cukura diabēts vai izteikti paaugstināts asinsspiediens. Klīnikas “Premium Medical” interniste Dace Cibule neiesaka nodarboties ar pašārstēšanos, jo tikai ārsts spēj izvērtēt simptomus, norīkot uz nepieciešamajiem izmeklējumiem, pēc tam kopā ar pacientu vienoties par piemērotāko terapiju.

Ne katram ir ieteicamas nodarbības sporta zālē un ne visi var pārtikt tikai no salātiem. Lielai daļai paaugstināts holesterīna daudzums ir iedzimtības rezultāts, un to nav iespējams mainīt tikai ar diētu. Pat tad, ja vienīgais veselības problēmas risinājums ir zāles, D. Cibule iesaka savā ikdienā ieviest ieradumus, kas palīdz pret paaugstinātu asinsspiedienu un holesterīnu.

Ik dienu vismaz 30 minūtes ir jāatvēl enerģiskām pastaigām, piemēram, uz darbu un mājām. Ja tas nav iespējams, var izkāpt dažas pieturas ātrāk vai automašīnu novietot pāris kvartālus tālāk no mājām vai darba vietas.

Brīvdienās var doties garās pastaigās pa mežu vai gar jūru. Nenāk par skādi arī ierasto ceļu līdz tuvējam lielveikalam mērot kājām.

Ja mājā ir lifts, par to der aizmirst, bet izmantot kāpnes.

Uzturā jālieto vairāk ūdens, svaigu dārzeņu un augļu, un mazāk treknu un sāļu ēdienu. Un, protams, smaidiet un smejat, jo tas gan tiešā, gan pārnestā nozīmē pagarina dzīvi!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+