×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Jauna elpa Sarkanā Krusta slimnīcai (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Bijusī Sarkanā Krusta slimnīca, kura ir vairāk nekā simts gadus vecs kultūrvēsturisks piemineklis un kura tika slēgta 1995. gadā, ieguvusi jaunu elpu – vakar tajā atklāja medicīnas sabiedrības “ARS” diagnostikas klīniku agrīna vēža diagnosticēšanai.

No šodienas pacienti var saņemt visus tur piedāvātos pakalpojumus, tajā skaitā arī valsts apmaksāto vēža skrīningu. Klīnika atrodas pilnībā izbūvētajā pirmajā stāvā, kas aizņem 750 kvadrātmetrus. Paredzēts, ka nākamā gada agrā rudenī tiks pabeigts viss galvenais korpuss, kura otrajā stāvā būs dienas stacionārs, trešajā – stacionārs ar operāciju zālēm, bet ceturtajā stāvā – administrācijas un konferenču telpas.

Slimnīcai pavisam ir četri korpusi, un renovācijas darbi turpināsies vēl divās kārtās, lai pēc četriem pieciem gadiem “ARS” privatizētajā ēkā durvis varētu vērt moderna daudzprofilu slimnīca. Slimnīcas projektēšanā un renovācijā jau ieguldīti vairāk nekā astoņi miljoni eiro.

“No finanšu viedokļa mums ir jāsāk strādāt ar pilnu jaudu, lai parādītu, ka tās skaistās ieceres ir arī finansiāli reālas. Dienā šeit varētu uzņemt līdz 200 pacientiem,” pastāstīja “ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons un piebilda, ka cenas būs demokrātiskas. Bet, ņemot vērā, ka iekārtas ir ļoti dārgas, būšot čakli jāstrādā, ko personāls arī sola darīt. “Mums ir ambiciozi plāni, jo uzskatām, ka kvalitatīvai medicīnai Latvijā vienmēr būs pieprasījums, bet tas neizslēdz arī ārzemju pacientu plūsmu, kas varētu novērtēt mūsu piedāvātās iespējas,” sacīja Andersons.

Tā jau ir vispārpieņemta prakse, ka ārsti savu profesionālo potenciālu pilnā mērā parasti realizē privātajās klīnikās – privātajā medicīnā tiek nodarbināta vairāk nekā puse medicīnas kadru. Klīnikā strādāšot labākie ārsti, tajā skaitā pieci profesionālo asociāciju vadītāji, piemēram, ginekoloģe Dace Matule, arī valsts galvenais onkologs profesors Jānis Eglītis.

Klīnikā ir uzstādīta vienīgā Baltijā pilnībā digitālā trīs teslu magnētiskās rezonanses iekārta, kas īpaši pielāgota arī korpulentiem pacientiem. Tā ir aprīkota ar speciālu attēlu, gaismas un mūzikas sistēmu, ļaujot pacientiem procedūras laikā klausīties mūziku, uzliekot austiņas, un vērot, piemēram, Taizemes vai kādas citas ainavas, ko pacients pats pirms procedūras varēs izvēlēties. Ar šo iekārtu varēs izmeklēt dzemdi, krūtis, prostatu, zarnas… “Šie izmeklējumi ir nekaitīgi, turklāt var apskatīt visu tievo zarnu, neradot pacientam nepatīkamas sajūtas,” pastāstīja M. Andersons.

Klīnikā uzstādīta arī vienīgā Baltijā litotripsijas iekārta “Germini” no vadošā vācu uroloģisko iekārtu ražotāja “Dornier MedTech” un citas unikālas iekārtas krūts vēža un kuņģa–zarnu trakta vēža agrīnai diagnostikai.

Iegādātas arī augstākās klases sonogrāfijas iekārtas ar specializāciju krūšu izmeklējumos. Daktere Biruta Rasma Vagule, kura strādā ar šo aparatūru un kurai ir liela pieredze, pastāstīja, ka, veicot parasto mamogrāfiju, nevar iegūt tik precīzu attēlu, kā izmantojot tomosintēzi, kas dod iespēju pārliecinoši ieraudzīt nelabvēlīgus veidojumus. Lai savlaikus novērstu vēža attīstību, klīnikā nākotnē plānots ieviest gan vakuuma, gan citu veidu biopsijas krūtīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Dāmas! Tur ir vismodernākais mammogrāfijas aparāts, kāda nav nekur citur Latvijā. Daudz precīzāka krūšu izmeklēšana. Ja jums pa pastu ir atsūtīts valsts norīkojums uz mammogrāfiju (profilaktisko izmeklēšanu), būs jāpiemaksā tikai 1 eiro. Jāpierakstās reģistratūrā (to var izdarīt arī pa telefonu), nāksies gaidīt kādas pāris nedēļas, taču rezultāts ir to vērts.

  2. vai tā ir bijusī 4.slimnīca? J.asara ielā?

  3. Klīnika elitei un ārzemniekiem.

  4. Demokrātiskā cena Atbildēt

    МR izmeklējums vienai daļai bez kontrastēšanas 198.00

  5. …Māris Andersons un piebilda, ka cenas būs demokrātiskas…..
    Kāda tad izskatīsies tā demokrātiskā cena.

Draugiem Facebook Twitter Google+