×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunā gadā jauna seja viesistabai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Telpas noskaņu var mainīt ar aizkariem, pārvalkiem un dekoriem

 

Svētkos daudz laika pavadīts dzīvojamajā istabā, kam svētku noskaņu piešķīra egle un rotājumi. Kad dekorācijas noņemtas, telpa šķiet neinteresanta, pat padrūma un gribas kaut ko pārmainīt, uzlabot. Māksliniece un dekoratore Māra Bogdanova iesaka vienkāršu paņēmienu: “Labs palīgs mājokļa atsvaidzināšanā ir dažādi tekstila izstrādājumi. Ieteicams nodrošināties ar diviem aizkaru un mēbeļu pārklāju komplektiem – siltajai un vēsajai sezonai. Ideāli, ja tos vēl iespējams papildus variēt, atbilstoši katram gadalaikam periodiski nomainot galdautus, spilvendrānas un krēslu paliktnīšus.”

 

Aizkari

Ja nav iespējams atļauties vairākus aizkarus, siltajā sezonā iespējams iztikt tikai ar plānajiem, bet tumšajā gada laikā tos papildināt ar otrajiem, biezāka auduma aizkariem. Loga izskatu var variēt arī tikai ar vienu vai divām dekoratīva auduma slejām, nav nepieciešams aizkars visa loga platumā. Šim nolūkam iegādājas vienam vai otram aizkaru veidam pieskaņotu dekoratīvu audumu, no kura uzšuj pāris dekoratīvu sleju, ko stiprina pie aizkaru stangas, un, piemēram, dīvāna spilvenu pārvalkus.

 

Mēbeļu tapsējums 
un pārvalki
dzivoj_Sandra_Werud_12

Jauns mēbeļu tapsējums neapšaubāmi pārmaina visas telpas noskaņu. Īpaši, ja vienkrāsains audums aizstāts ar puķainu un svītrainu vai otrādi. Tomēr tapsēšana ir laikietilpīga un dārga. Lētāk un ērtāk izmantot nomaināmus mēbeļu pārvalkus. Turklāt tie nav jāmaina visām mīkstajām mēbelēm – atsvaidzināt var tikai, piemēram, atpūtas krēslus, bet dīvānu visvienkāršāk izrotāt ar spilveniem, kas pieskaņoti krēslu pārvalku vai aizkaru krāsai.

Variēt iespējams ne tikai krāsu, bet arī pārvalka formu un stilu – klasisku un neitrāla toņa pārvalku līdz grīdai aizstājot ar koši puķainu un koķetu ietērpu tikai līdz krēsla kājām utt.

Līdzīgi iespējams variēt arī noņemamos ēdam­istabas krēslu paliktņus.

 

Paklāji

Paklājus nevajadzētu uztvert kā nemainīgu un paliekošu interjera dekoru, kam telpā vienmēr jāatrodas vienā un tajā pašā vietā. Mūsdienās, kad dzīvesveids kļuvis pietiekami mobils un straujš, arī ar šo tekstila veidu iespējams telpu mainīt pietiekami ātri un vienkārši. Piemēram, paklāju izklājam tikai nedēļas nogalēs, kad visa ģimene ir mājās un vairāk laika pavada vies­istabā – noskaņa telpā uzreiz kļūst omulīgāka.

Turpretim, ja paklājs istabu rotā ikdienā, reizēs, kad ierodas ciemiņi, paklāju noņemam – telpa iegūs plašuma sajūtu un būs mazāka noņemšanās ar tās tīrīšanu pēc viesošanās.

Periodiski ieteicams mainīt paklāja atrašanās vietu – ja tas labu laiku atradies pie dīvāna, varbūt to var nobīdīt tuvāk ēdamgaldam vai sekcijai, tādējādi iezīmējot atsevišķu zonu telpā. Nevajag baidīties eksperimentēt un kombinēt vairākus nelielus paklājus vienā telpā – tikai tos saskaņo pēc formas, stila vai tonāli.

 

Dekori

Jaunu izskatu telpai piešķir arī dažādu kolekciju eksponēšana – gleznas, fotogrāfijas, ceļojumu suvenīri utt. Tikai jārēķinās, ka lielākoties tam nepieciešams kāds atsevišķs stūrītis vai brīva siena un labs apgaismojums. Visvieglāk izvietot fotogrāfijas – tām nav nepieciešami tik ideāli apstākļi kā gleznām, pietiek vien ar atraktīvu ideju fotogrāfiju noformēšanā, lai interjers iegūtu jaunu akcentu.

Tie, kuriem patīk rūpēties par augiem, var izmantot tos, lai piešķirtu dzīvojamai istabai gaišāku un krāsaināku noskaņu. Labs palīgs telpas noskaņas variēšanai ir arī mēbeļu pārvietošana un grupēšana, veidojot atsevišķas funkcionālās zonas un pārmainot jau apnikušo izvietojumu. Tikai tad īpaši jāpadomā par katras zonas apgaismojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+