×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Jaunā Grieķijas valdība iztur parlamenta uzticības balsojumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas parlaments vēlā 8.jūlija vakarā izteica uzticību jaunajai valdībai, kuras vadība uzticēta premjerministram Antonim Samaram (attēlā no labās). Par uzticības izteikšanu centriskajai koalīcijai nobalsoja 179 no 300 deputātiem.

Šāds balsojuma iznākums jau bija sagaidāms, jo valdošajai koalīcijai parlamentā ir tieši 179 likumdevēju balsis.

“Jūs esat sekojuši trīs partiju valdībai, kas vēlas turpināt reformas,” neilgi pirms balsojuma uzrunā deputātiem sacīja Samars. “Mums ir jāpaliek eirozonā, kā to lēmusi grieķu tauta.”

Jaunā valdība par savu pirmo uzdevumu izvirzījusi panākt atelpu aizdevuma programmas nosacījumu izpildei. Taču jaunais finanšu ministrs Jannis Sturnars svētdien brīdināja deputātus, ka tas nebūt nebūs viegls uzdevums.

“Mēs rosināsim pagarināt termiņu pēc 2014.gada, taču grūtības rada tas, ka tam nepieciešams papildu finansējums un tādējādi arī papildu vienošanās Eiropā,” skaidroja ministrs. “Līdz šim Grieķija saņēmusi lielāko palīdzības apmēru, kāds jebkad ticis piešķirts kādai valstij.”

Pirmdien, 9.jūlijā, Sturnars dosies uz Briseli, lai piedalītos eirozonas finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas sanāksmē.

“Tā būs pirmā reize, kad tiks apspriests jautājums par Grieķijas valdības iecerēm,” atzinusi kāda vārdā neminēta Eiropas Savienības (ES) amatpersona.

Jau ziņots, ka, izklāstot parlamentā savas valdības programmu, Samars piektdien pavēstīja, ka lūdzis ES un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) dod divu gadu ilgu atelpu aizdevuma programmas nosacījumu izpildei.

Apmaiņā Samars apsolījis, ka viņa jaunizveidotā valdība ievēros fiskālo disciplīnu, kas no tās tiek prasīta.

“Mēs lūdzām [programmas] precizēšanu,” sacīja Samars. “Mēs vēlētos vienošanos” ar saviem partneriem un kreditoriem par to programmas aspektu grozīšanu, kas varētu vēl vairāk padziļināt Grieķijas recesiju.

“Mēs mainīsim visu, kas rada bezdarbu,” piebilda premjers.

Vienlaikus viņš paziņoja, ka valdība gatavojas īstenot vēl plašāku privatizācijas programmu, nekā solīts starptautiskajiem aizdevējiem.

Restrukturējot Grieķijas sabiedrisko sektoru līdz gada beigām tiks apvienoti vai slēgti vairāki valstij piederošie uzņēmumi, norādīja premjers.

Vienlaikus iecerēts paātrināt privatizāciju, un cita starpā tas attiecas uz nacionālo dzelzceļa uzņēmumu un stratēģiskajām elektrostacijām.

Viņš arī uzsvēra, ka Grieķijas vieta esot eirozonā, lai gan daži “centušies to apdraudēt”.

Samars apsolīja arī nodokļu amnestiju tiem grieķiem, kas savus kapitālus “repatriēs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+